Vybíráte žaluzie? Dnes máte spoustu možností

Vybíráte žaluzie? Dnes máte spoustu možností

29. 04. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Nejčastěji využívaným typem stínící techniky jsou žaluzie. Stínění je potřeba zajistit v každém domě a mnoho z nás zvolí právě žaluzie do plastových oken i do oken z jiných materiálů. Na výběr pak máme, zda ty vnitřní, nebo raději venkovní. Každý typ má svá pro i proti, a ať už si vybereme jakkoliv, je důležité, aby byly kvalitní.

Pokud se totiž nebudou pohodlně ovládat a brzo se zničí, budeme se za chvíli poohlížet po nových a to určitě nechceme. Kvalitní výrobky má firma Univers, která je nejen 25 let vyrábí, ale i montuje, takže si stačí vybrat a máte to bez práce.

Funkce stínící techniky

Stínící technika má jako hlavní úkol regulovat průchod světla do místností a případně okna úplně zatemnit. Není to ale všechno, zároveň brání tomu, aby nám lidé nahlíželi do oken, přispívá k tepelné pohodě a samozřejmě má vliv na vzhled domu. Žaluzií je mnoho typů, rozdělit je můžeme v zásadě na ty interiérové, meziskelní a exteriérové, vertikální a horizontální. Podle toho, kolik chceme investovat a jakou máme představu, se vyrábějí luxusnější i obyčejnější typy. Žaluzie horizontální Plzeň mají na pestrou škálu a určitě si v nabídce vyberete, i když zrovna nemáte k dispozici tolik financí, jak by se vám líbilo. Nabídka barev a designů je tak široká, že není třeba dělat zbytečné kompromisy.

Hliník, dřevo i látka

Klasikou už jsou hliníkové žaluzie, které ovšem rozhodně nepatří „do starého železa“, ale i v dnešní době mají vyhovující vlastnosti, které se navíc stále vylepšují. Horizontální dřevěné žaluzie jsou luxusní, a pokud chcete něco extra, možná se do nich na první pohled zamilujete. Látkové žaluzie jsou zase častou volbou do kanceláří nebo na balkony.

Vnitřní nebo venkovní?

Obrovskou výhodou venkovních žaluzií je jejich funkce ochrany okna před vnějšími vlivy a zamezení průniku slunečních paprsků přímo k vlastní okenní konstrukci. Díky tomu zlepšují tepelnou pohodu v domě, a to v zimě i v létě. Nezasahují do interiéru, ale zase trochu pozmění ráz domu zvnějšku. Ovšem rozhodně to nemusí být na škodu, právě naopak. Venkovní žaluzie České Budějovice mohou být domu ku prospěchu jak funkčně, tak esteticky.

ZDROJ: PR článek společnosti Univers Tech s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: stineni zaluzie
Sdílejte článek

Diskuze