Jak vybrat škrabadlo pro kočky

Jak vybrat škrabadlo pro kočky

12. 10. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Seznam věcí, které je potřeba nakoupit pro kočku, se může zdát nekonečný. Krmivo, stelivo, hračky, pelíšek, škrabadlo, kartáč, … Je toho opravdu hodně.

Jen koupě škrabadla vyžaduje rozhodování mezi stovkami tvarů, materiálů a velikostí. Pro kočku je to přitom jedna z důležitých nezbytností.

Důležité je zmínit, že škrabadlo byste měli koupit i kvůli sobě. Kočkám přijde přirozené používat své drápky ke škrábání, a když jim k tomu pořídíte speciální škrabadlo pro kočky, ochráníte svůj nábytek, závěsy a koberce. Navíc se na něm pěkně protáhnou a pak budou šťastnější. Fyzická aktivita je prospěšná všem živým tvorům.

chp56581_01

Nahraďte stromovou kůru

Všechny kočky mají na předních i zadních tlapkách drápy. Ty zadní jsou určené primárně ke škrábání a lezení, zatímco přední drápky pomáhají chytat kořist. V případě obrany umí kočka použít všechny drápy.

Stejně jako lidské nehty i drápky rostou a vyžadují pravidelnou pozornost. A přesně k tomu slouží škrabadla, pomocí nichž si je kočky brousí. Venkovní mazlíčci obvykle používají pařezy, a pokud máte doma například dřevo do krbu, můžete svou kočku potkat, jak si o něj brousí drápky. Nicméně lepší je pořídit jí škrabadlo.

Škrabadla bývají obvykle pokrytá sisalem perfektně nahrazujícím stromovou kůru. Drápy se do něj zachytnou, takže kočka může táhnout směrem dolů a uvolnit starý dráp, aby mohl vyrůst ten nový. Na jiných můžete vidět koberce, ale pozor na to. Kočky pak nepoznají rozdíl mezi kobercem na škrabadle a na podlaze.

chp56582_01

Prolézačka s odpočívadlem

V posledních letech jsou nejoblíbenější škrabadla spojená s odpočívadly a prolézačkami. Kočka v takovém případě dostane multifunkční hračku určenou i k odpočinku. Tyto sestavy každopádně nemohou nahradit pelíšek pro kočky. I kdybyste si pořídili variantu s boudičkou, kočička potřebuje na spaní měkoučký pelíšek. Odpoledne si chvilku klidně schrupne na tvrdém, avšak večer ráda zalehne do pelíšku.

Až budete hledat jak vybrat škrabadlo, podívejte se pro ilustraci do sortimentu e-shopu ROGZ. Uvidíte tam zmiňované sestavy se sisalovou tyčí, ale také závěsná škrabadla, která uspoří místo.

chp56583_01

ZDROJ: PR článek společnosti PET FASHION CZ s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: kočky škrabadlo
Sdílejte článek

Diskuze