Výstava Dům a zahrada 2023
Zdroj: Diamant Expo

Výstava Dům a zahrada, 13. – 16. 4. 2023, Výstaviště Louny

04. 04. 2023 Sdílet

Dvacátý pátý ročník výstavy pro všechny zahradníky, kutily, milovníky příjemného bydlení. Výstava Dům a zahrada proběhne od čtvrtka 13. dubna do neděle 16. dubna. Smyslem výstavy je, aby návštěvník našel vše na jednom místě od zahrady až po komín a zároveň si užil velmi příjemné prostředí lounského výstaviště, které se nachází v nádherném lesoparku obtékajícího řekou Ohře.

Co návštěvníci na výstavě najdou?

Je to výstava Dům a zahrada, takže není určena jenom pro zahrádkáře, ale i pro ty, kteří plánují rekonstrukci bytu, domu, uvažují např. o stavbě zahradního domku, pergoly, zakládají zahradu nebo jenom hledají inspiraci. V nabídce budou stavební materiály, dřevostavby, pergoly, firmy z oblasti vytápění, prodejci nábytku a interiérových doplňků a mnoho dalšího. Nabídka bude opravdu široká.

Jaký je zájem vystavovatelů?

Letošního ročníku se zúčastní asi tři sta vystavovatelů, výstaviště bude zaplněno do posledního místa a je to asi maximum, které se do areálu vejde. Těší nás, dlouholetý velký zájem o tuto výstavu, jak ze strany vystavovatelů, tak ze strany návštěvníků. Každý rok přivezou vystavovatelé něco nového, a proto se i letos můžete těšit na plno novinek a zajímavostí.

Odkud jsou vystavovatelé nejčastěji?

Vystavovatelé jsou z celé republiky, ale jezdí k nám i vystavovatele z Polska a Slovenska. Snažíme se výstavu dělat tak, aby si každý našel to své a odcházel spokojený a hlavně, příští rok přišel opět.

Jak je to s návštěvníky, odkud k Vám přijíždějí?

Většina návštěvníků přijíždí nejčastěji z okruhu šedesáti, sedmdesáti kilometrů od Loun. Takže z Ústí nad Labem, Mostu, Chomutova, ze Slaného, z Karlových Varů, Prahy. Můžu říct, že ta více než dvacetiletá tradice je znát a speciálně na této dubnové výstavě je návštěvnost stále vyšší a vyšší. Akci navštíví téměř 40 tisíc návštěvníků. Největší návštěvnost je vždy v sobotu, může se proto stát, že bude problém s parkováním a s průjezdností města. Rádi bychom apelovali na návštěvníky, aby si zvolili jiný den, ideálně čtvrtek nebo neděli, případně pátek, kdy si vše projdou ve větším klidu a více si výstavu užijí.

O co je největší zájem?

Jednoznačně o kytičky, sadbu, letničky, trvalky. Velká část návštěvníků přijíždí nejenom nakupovat, ale také pro radu, jak se o rostliny starat, jak zkombinovat různé druhy, protože samotní vystavující pěstitelé jsou odborníci, kteří o tom svém sortimentu vědí nejvíc a umí poradit. Můžu říct, že o „pěstitelské poradenství“ je mezi návštěvníky velký zájem.

Určitě bych doporučila se po výstavě ještě zdržel ve městě Louny. Louny jsou městem s bohatou historií, krásným náměstím a okolními uličkami. Chrám sv. Mikuláše, dílo architekta Benedikta Rejta, patří k vrcholným dílům české pozdní gotiky a tvoří působivou dominantu města. Z jeho vyhlídkové věže může návštěvník detailně shlédnout historické centrum města. Současně se mu nabídne pohled na malebné kopce Českého středohoří.

Výstava Dům a zahrada duben 2023

Zdroj: Diamant Expo

Jaká je cena vstupenek?

Vstupné pro dospělého je 80,- Kč, důchodci a děti od 6 do 15 let zaplatí 60,- Kč, rodinné vstupné je 260,- Kč. Výstava potrvá od čtvrtka 14. dubna do neděle 17. dubna. Otevřeno je každý den od 9 hodin do 17 hodin. Během výstavy u mnoha vystavovatelů návštěvníci nakoupí za zvýhodněné výstavní ceny. Naším cílem je, aby každý ročník byl zajímavý, abychom přinášeli co nejširší kvalitní nabídku a návštěvníci odcházeli spokojeni. Těšíme se na vás 😊.

Další informace najdete na našich webových stránkách www.vystavydiamantexpo.cz a na facebooku https://www.facebook.com/vystavistelouny.

Zdroj: PR článek společnosti Diamant Expo

Kategorie: Novinky
Tagy: moderni bydleni plánování rekonstrukce plánování zahrady stavebnictvi vystava zahradní trendy
Sdílejte článek