Základy rodinného domu rychle a kvalitně

13. 10. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Klíčovou roli při výběru vhodného materiálu už dnes hraje nejenom kvalita samotných materiálů a služeb, jež společnosti nabízejí, ale i způsob zpracování, rychlost realizace a v neposlední řadě finanční náklady, na které má také vliv […]

Klíčovou roli při výběru vhodného materiálu už dnes hraje nejenom kvalita samotných materiálů a služeb, jež společnosti nabízejí, ale i způsob zpracování, rychlost realizace a v neposlední řadě finanční náklady, na které má také vliv neustálé zdražování vstupních surovin a energie.

 

Současné zrychlující se tempo výstavby vyžaduje nové přístupy v technologiích při zvyšování kvality budoucího bydlení. Je známo, že betonáž zavlhlých a tuhých betonů patří k nejtěžším pracím na stavbě. Výhodným řešením v oblasti betonových konstrukcí (například základových desek a pásů) je použití značkových betonů od předního výrobce transportbetonu v ČR skupiny Českomoravský beton, která je členem HeidelbergCement Group.

Při výstavbě domu se pro založení objektu nejčastěji používá základový pás. Na první pohled je to nejjednodušší konstrukce. Stačí pouze správně vybagrovat tvar základu do podloží a následně do něj provést betonáž. Často však dojde k časové prodlevě a do výkopu se sesunou stěny, případně se při betonáži k opakovaně přeruší práce, což má za následek špatné navázání nebo nenavázání jednotlivých částí pásu. Základové pásy nebývají zpravidla vyztuženy, takže je rovněž mohou přerušit trhliny. Konečným důsledkem bývá nehomogenní konstrukce základů, která vede k nerovnoměrnému sedání objektu, což s sebou nese nepříjemné popraskání nosného i nenosného zdiva, které pak trvá po celou dobu životnosti objektu. 

Všechna tato negativa, která mohou vzniknout při realizaci základů vašeho rodinného domu vzhledem ke špatnému technologickému postupu či špatně zvolenému betonu, lze jednoduše eliminovat, jestliže pro kompaktní základovou desku použijete beton EASYCRETE F nebo SF. Základová pláň se urovná do požadované nivelety, osadí a zafixují se prostupy (voda, elektřina odpady), položí se podkladní fólie, na ní ocelová výztuž a obední se obvod základové desky. Zhruba tři potřebné autodomíchávače EASYCRETE jsou bez větší námahy schopni uložit dva pracovníci asi za polovinu pracovní směny. Výhodou tohoto postupu je značná úspora času, efektivita, kvalita.

www.easycrete.cz.

Ukládání EASYCRETE do základové desky. EASYCRETE – srovnání základové desky.
Graf: Druhy betonů Easycrete podle konzistence Graf: Easycrete  přináší úsporu času a peněz

Demonstrace vlastností a snadnosti zpracování betonu Easycrete

Kategorie: Novinky
Tagy: stavba zaklady
Sdílejte článek

Diskuze