Kondenzační kotel CerapurCompact

Značka Junkers rozšiřuje nabídku kondenzačních kotlů

24. 11. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Značka Junkers nabízí široké portfolio výrobků pro vytápění a přípravu teplé vody. Potřeby zákazníků jsou různé a vyvíjejí se. Proto jsou i kondenzační kotle technicky neustále zdokonalovány, aby vyhovovaly jak zákazníkům, tak zpřísňujícím se legislativním požadavkům.

Vedle aktuálně dodávaných závěsných i stacionárních kondenzačních kotlů uvádí na trh značka Junkers novou řadu kondenzačních kotlů pod označením CerapurCompact.

Čím vás tato nová řada může oslovit?

Především novým přehledným designem ovládacího panelu, jednoduchou instalací a obsluhou, kompaktními rozměry, nízkou provozní náročností, příznivou cenovou relací a hlavně širokým rozsahem plynule řízeného výkonu. Po širokém rozsahu modulace výkonu volají v současnosti především stavitelé a projektanti nízkoenergetických rodinných domů, bude však zajímavý i pro běžné rekonstrukce a hlavně do běžných bytových jednotek, kde tepelné ztráty dosahují nízkých hodnot.
Dodávky nových kondenzačních kotlů odstartovaly na podzim 2015. V první fázi je to kombinovaný kotel řady CerapurCompact pod označením ZWB 24-1 DE s výkonem cca od 3,1 do 24 kW (přesný výkonový rozsah záleží vždy na teplotním spádu, ve kterém je kondenzační kotel provozován). Dále je to verze kotle na vytápění – ZSB 24-1 DE s možností připojení nepřímo ohřívaného zásobníku na přípravu TV. Tento kotel bude s obdobným výkonovým rozsahem jako verze ZWB. Začátkem příštího roku bude tato řada rozšířena o provedení ZSB 14-1 DE – kondenzační kotel na vytápění s možností připojení i nepřímo ohřívaného zásobníku na přípravu TV.

Nová řada CerapurCompact doplňuje nabídku značky Junkers o cenově dostupné provedení kondenzačního kotle se širokými možnostmi použití do nové výstavby či rekonstrukcí, do rodinných domů či bytové výstavby. Cílem je především nabídnout adekvátní náhradu za klasické konvenční plynové kotle, jejichž nabídka bude z důvodu legislativních změn výrazně omezena.

Využití osvědčených technologií

Nová řada CerapurCompact využívá ve velké míře stejné komponenty jako již nabízené, provozně spolehlivé závěsné kondenzační kotle řady CerapurSmart, jako například slitinový výměník typu WB6. Nový hydraulický blok se zvětšenou teplosměnnou plochou lehce demontovatelného a čistitelného deskového výměníku zajišťuje u kombinované verze dodávku TV ve vysokém komfortu a chod kondenzačního kotle je po většinu času přípravy TV v úsporném kondenzačním režimu. Ve spodní části kotle je pak zabudovaný lehce přístupný dopouštěcí ventil otopné soustavy, čímž je zjednodušen nejen servis, ale hlavně potřebné dopouštění systému.

CerapurCompact je vybaven novou řídicí jednotku Bosch Heatronic 3,5. Tato jednotka vyhodnocuje stav kotle, řídí základní postupy v provozu, signalizuje případné poruchy a zajišťuje bezpečnost. Nová jednotka komunikuje jak se současně používanou regulací k závěsným kotlům Junkers, tak i s nově připravovanou řadou Cx (k dispozici na konci roku 2015), která se bude lišit především zdokonalenou komunikací s nadřazenými systémy. Moderní elektroniku a nový ovládací panel ocení především servisní technici, pro koncové uživatele bude hlavní předností jednoduché a intuitivní ovládání jak přímo na panelu kotle, tak i na nových regulacích.

Nové regulace řady Cx

Nové regulace řady Cx zdroj: Bosch Termotechnika s.r.o.

Kotel CerapurCompact využívá shodné příslušenství na instalaci a připojení jako doposud nabízené kondenzační kotle (stejně tak i pro odvod, případně neutralizaci kondenzátu). Stejné příslušenství bude i pro odvod spalin a přívod vzduchu pro spalování – obvykle se ke kondenzačním kotlům používá koncentrické odkouření s průměry 80/125 mm, pro kratší délky je možné využít i průměry 60/100 mm. Pro řešení větších délek výtlaku spalin se dle dispozice stavby používá tzv. dělené odkouření, kdy se obvykle řeší výtlak spalin i nasávání vzduchu plastovými tvarovkami a trubkami v průměru 80–100 mm.

Bližší informace ke všem řadám kondenzačních plynových kotlů značky Junkers a kontakty na servisní a prodejní partnery najdete na našich stránkách www.junkers.cz.

Ing. Pavel Kvasnička, Bosch Termotechnika s.r.o. obchodní divize Junkers

ZDROJ: PR článek společnosti Bosch Termotechnika s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: kotel príprava teplé vody vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze