Sporák

Každá domácnost se bez sporáku neobejde, dnešní moderní doba nepřeje dostatku času, a proto je sporák každodenním pomocníkem jak v malé či velké domácnosti. Moderní trendy těmto spotřebičů už neurčují jen klasickou bílou barvu, ale jsou v provedení nerez nebo v pastelových barvách. Můžeme si vybírat dle přípojky a prostoru umístění. Sporák by měl být funkčním, úsporným, ale také designovým prvkem každého bytu.
Nejen vánoční pečení
Elektro

Nejen vánoční pečení

Umíte si představit Vánoce bez vonícího cukroví a bramborového salátu? Já ne. Pečení a vaření všelijakých dobrot prostě k Vánocům neodmyslitelně patří. Užitečnými pomocníky, kteří usnadní přípravu jídel a koláčů, jsou i dobrá elektrická trouba, […]

Nové volně stojící indukční sporáky gorenje – revoluce v kuchyni
Elektro

Nové volně stojící indukční sporáky gorenje – revoluce v kuchyni

Už žádné úmorné odstraňování připečené mastnoty ze stěn trouby nebo pekáče, drátěnku a agresivní čisticí prostředky konečně můžete škrtnout z nákupního seznamu!

Elektrický sporák

Elektrický sporák je možné využít v každé domácnosti, neboť není potřeba přípojka plynu. Tyto sporáky mohou být vybaveny různými druhy varných desek od sklokeramické, litinové až po indukční a druhů troubí od klasické po horkovzdušnou. Záleží na našem výběru, zda chceme více ušetřit zbytkové teplo a tím šetřit výdaje či nikoliv. Mohou být vybaveny systémem grilování, programem pizza, dobou pečení či vaření, dětskou pojistkou, programe udržování teploty v troubě, systém Aqua clean (spodní topné těleso). Můžeme péci více jídel najednou umístěných v různých úrovních nad sebou. Sporák si můžeme vybírat mezi různými designy a barevným provedením.

Sporák

Kombinované sporáky

Jsou určeny pro byty s přípojkou na plyn, neboť jsou vybaveny plynovou deskou. Sporák si můžeme vybrat od klasického elektrického po horkovzdušného vybaveného i grilem. Můžeme péci více jídel najednou umístěných v různých úrovních nad sebou. Dalším kritériem výběru je velikost, výrobce. Možnost výběru zapalování hořáku: bez zapalování, elektrické s tlačítkem, elektrické integrované v knoflíku. Čištění trouby – hladký smalt. Možnost horkého vzduchu, odkládací trouby grilu nebo infragrilu, teleskopický výsuv, velikosti objemu. Výsuv plechů: bezpečnostní nebo drátěné závěsy; klasické nebo prolisy; s teleskopickým výsuvem.

Plynový sporák

Plynový sporák

Tento sporák je plně závislý na přípoje plynu. Deska je plynová se čtyřmi až šesti hořáky, taktéž trouba je na plyn. Jsou vybaveny systémem STOP GAS. U těchto typů je jasně dáno, který druh jídla patří do jaké úrovně. Možnost výběru zapalování hořáku: bez zapalování, elektrické s tlačítkem, elektrické integrované v knoflíku. Možnost horkého vzduchu, grilu nebo infragrilu, teleskopický výsuv, velikosti objemu. Výsuv plechů: bezpečnostní nebo drátěné závěsy; klasické nebo prolisy; s teleskopickým výsuvem.

Sporáky v každé domácnosti

Kombinace myčky a sporáku

Je ideálním doplňkem do velmi malého prostoru např. garsonek nebo studentských bytů. Jde o kombinaci: klasický sporák s menší myčkou. Můžeme si vybrat dle barvy, rozměrů, přípojky: plynový nebo elektrický sporák – pro tento typ je buď varná deska, nebo indukce. Elektrická trouba s možností několika programů, objemů, osvětlení, horním a spodním ohřevem, grilem, grilem s otočným rožněm, výškové nastavení nožiček je samozřejmostí. Myčka nádobí v různých rozměrech na 6 souprav, s několika programy, intensivní, rychlý, sprchování, Eco.

HOME Bydlení

Příslušenství

Můžeme si vybrat z nepřeberného příslušenství ke sporákům, jako jsou různé druhy a typy pečících plechů na klasické pečení nebo na pečení pizzy nebo grilovací plechy. Příklopy sporáků se dají využít všude tam, kde nechceme, aby byla varná plocha sporáku každému na očích, nebo chceme využít jen další odkládací prostor.

Do trouby se výborně hodí katalytická vložka, která nám ušetří práci s čištěním, neboť nám pohlcuje vzniklou mastnotu a pomáhá nám tak udržet troubu v čistotě. Rošty do trouby nám umožní variabilně naskládat pečící nádobí dle potřeby nad nebo vedle sebe. Oboustranný grilovací plát, různé druhy zapékacích pekáčů a pečících forem, grilovací sady, vakuové sáčky, chňapky, teploměry, zmenšovací drátěná mřížka nebo tál na plynové sporáky, litinové mřížky, grilovací jehly, časovače a samozřejmě čisticí prostředky jsou výbornými pomocníky pro užívání sporáků.

HOME Bydlení - sporáky

Sporáky jsou nedílnou součástí kuchyně při přípravě pokrmů, Mohou být volně stojící, které se hodí do velkých kuchyní nebo řešeny jako vestavba do kuchyňské linky.