Kategorie

Stavební materiály

Proč je třeba hovořit o stavebních materiálech? Pokud plánujete stavět vaše nové bydlení, váš nový domov svépomocí, je nesmírně důležité vědět rozeznat kvalitní stavební materiál od toho méně kvalitního. Od stavebního materiálu závisí celá stavba. Za stavební materiál se považuje vše, co použijete při stavbě hrubého objektu. S novou dobou přicházejí na trh stále nové inovativní stavební materiály a řešení pro kvalitnější a šetrnější bydlení. Jako stavební materiál se stále více využívají přírodní zdroje z důvodu ochrany životního prostředí. Mezi přírodní stavební materiály patří dřevo, sláma, hlína, ovčí vlna, korek, konopí, třtina či celulóza přičemž některé z nich se využívají dodnes. Zjistěte více o různých typech stavebních materiálů v našich článcích.
Dům s bazénem
Stavební materiály

Smysluplná stavba hravě odolá chladu i horku

Dlouhá léta jsme jako hlavní problém budov vnímali hlavně úniky tepla v zimě. Se stoupajícími letními teplotami nastává i opačný problém – nedostatečná ochrana před horkem. Smysluplná stavba však zvládá oba extrémy.

Při založení hrubé stavby z pórobetonu Ytong vám pomohou Ytong mistři
Stavební materiály

Stavbu či rekonstrukci zvládnete s pórobetonem Ytong i svépomocí

Kromě obvodového zdiva a příček (včetně atypických tvarových segmentů) zahrnuje stavební systém Ytong také schodišťové stupně, stropy a masivní střechu. Systém doplňuje řada prvků pro efektivní řešení jednotlivých částí hrubé stavby, jako jsou pilířové tvárnice, překlady, malty, vnější a vnitřní omítky nebo žaluziové kastlíky.

Plot
Stavební materiály

Linie vašeho soukromí – to je zdicí systém LINE BLOCK od PRESBETONU

Můj dům – můj hrad, říkává se odedávna. A stejně jako si hradní pánové stavěli svá opevnění, i současné moderní stavby si zaslouží ochranu v podobě plotu, který však dnes postavíte mnohem snadněji.

Realizace kreativní omítky – bytový dům, Praha Holešovičky.
Stavební materiály

Struktura dřeva, betonu či kortenu je kouzlem kreativních fasád

V současné architektuře se kreativní techniky a struktury na fasádách rodinných i bytových domů staly nedílnou součástí naplňování představ investorů či majitelů nemovitostí, a to jak u novostaveb, tak při rekonstrukci objektů. Vzniká tak mnoho velmi zajímavých stavebních realizací, které dokumentují téměř neomezené možnosti kreativního ztvárnění fasády pomocí materiálů značky Baumit.

Bílý dům v přírodě
Stavební materiály

Postavte dům jednou provždy – s doživotní zárukou HELUZ

Kvalitní stavba přetrvá generace – v ideálním případě ji postavíte jednou, dobře a provždy. Jak však docílit, aby vás dům nezklamal ani po desítkách let a nezačaly se na něm objevovat různé neduhy a chyby? Základem je vsadit na kvalitní stavební systém a správnou realizaci hrubé stavby.

Stavba domu
Stavební materiály

Stavíte rodinný dům? Takto jednoduše můžete ušetřit na cihlách až 45%

Plánujete stavbu zděného rodinného domu? V tom případě pro vás máme nyní dobré zprávy. Výrobce cihel Porotherm přichází se skvělou jarní akcí pro stavebníky – SLEVA 45 % na cihly Porotherm a navíc bonus až 50 000 Kč v podobě první řady cihel zdarma.

Odvětraná fasáda AVG
Stavební materiály

PROVĚTRANÁ FASÁDA RODINNÉHO DOMU AVG

Provětrávaná fasáda rodinného domu AVG poskytuje působivý styl v kombinaci barev šedé s dřevodekorem.

Synus_Inova_černá
Stavební materiály

Betonové střešní tašky Terran Synus jsou ideální pro rekonstrukce

Betonové tašky Terran Synus lákají na svůj elegantní a jedinečný vlnitý profil, který připomíná sinusoidu. Znalci střech při pohledu na zadní stranu ocení nejmodernější výrobní technologii, díky které mají tyto betonové tašky s mimořádnou odolností velmi nízkou hmotnost (pouhých 3,9 kg). To představuje ideální řešení zejména při rekonstrukcích starších domů.

Zenit carbon
Stavební materiály

Nové tašky Zenit MAX rozšířily sortiment betonových střešních tašek Terran

Nabídku střešních tašek Terran tvoří v současnosti pět produktových řad, jednou z nich jsou také tašky Terran Zenit.

Stavební materiály

Čím se řídit při nákupu venkovní dlažby

Výběr ideální venkovní dlažby je stejně důležitý jako výběr správného nábytku. Dodá exteriéru dokonalý vzhled. Ať už máte větší nebo kompaktnější prostor, zvolená nášlapná vrstva může výrazně ovlivnit celkový dojem z vaší zahrady. Podle čeho vybrat pro vás tu nejlepší poradí odborník z Hornbachu.