architekti

Byt se spacím patrem
Rekonstrukce bytu

Velké nápady na malém prostoru: 20 metrů čtverečních nabízí plnohodnotné bydlení

Architektonické studio DesignPro pro své klienty navrhuje osobité, moderní a nadčasové interiéry s nápadem. V případě tohoto bytu však musely být jejich nápady extra důmyslné a vynalézavé. Z plochy, která obyčejně odpovídá ložnici, museli totiž vytěžit opravdu maximum.

Apple-House-PK-2
Návštěvy domů

Objevte příběh domu, který má v ložnici pozorovatelnu

Dům s příznačným jménem Jablkový stojí na úzké a dlouhé parcele nedaleko řeky Visly v Krakově. Ve skutečnosti vznikly za sebou dvě plnohodnotné obytné stavby, jejichž architektonické řešení respektuje původní stromy. S mnohonásobnou výzvou ve formě nepraktického tvaru pozemku a dospělých dřevin si zdárně poradil ateliér BXB studio.

Chata-na-rodinny-relax-3
Návštěvy domů

Moderní útočiště u Labe: Když chata připomíná plachetnici

Údolí mezi vysokými kopci, skrz které protéká Labe, je nádherným místem k odpočinku. Kdo by nechtěl mít chatku v takové lokalitě?

P1a-karlovy-vary-apartment-radek-ulehla-05
Design interiérů

Rekonstrukce bytu v Karlových Varech dopadla překvapivě. Interiér připomíná galerii

Podmanivá atmosféra Karlových Varů dokáže učarovat každému, kdo se ztratí v historických uličkách s jejich nekonečným stoupáním a zrekonstruovanými fasádami v sevření lázeňských lesů. Pravděpodobně se to přihodilo i mladému muži žijícímu v zahraničí. Architektky z Plus One Architects přeměnily jeho třípokojový byt v prázdninové sídlo.

190726-Alberto-Marcos-UK-026
Návštěvy domů

Spojení moderny a tradice: Jak architekti reinterpretují stodolu

Místo domu pro hosty vznikl druhý paralelní domov s rozlohou 350 m2. Architekti promítli do vzhledu objektu jeden ze symbolů venkova – stodolu. Připomíná ji tmavé dřevěné opláštění a jednopodlažní interiér o výšce dvou podlaží.

Bydloarchitekti-vidiecky-dom-polanka-nad-ondrou-2
Návštěvy domů

Dům z Ostravy postavený svépomocí: Architekti brali inspiraci ve stoletých stavbách

V městské části Ostravy s charakterem venkova se nachází rodinný dům, který se podobá původním uživatelsky osvědčeným stoletým stavbám. Jednoduché řešení pro mladou rodinu navrhlo manželské duo Martin Vymetálek a Pavla Vymetálková z bydloarchitekti. Majitelé si dům postavili svépomocí bez stavební firmy. Realizace stavby trvala přibližně tři roky.

Design interiérů

Vypátrejte ty nejšikovnější architekty na Bydlo.cz

Řešíte rekonstrukci či zařizujete nový dům a ještě nemáte úplnou představu, jak by jednotlivé místnosti měly vypadat? Nebo už představu máte, ale nejste si jistí, zda půjde realizovat a jestli by náhodou nebylo lepší vše vyřešit trochu jinak? Najděte si šikovného architekta, protože do domu snů se vyplatí investovat. Budete v něm žít dlouhé roky.