atelier

Pohled na dům ze zahrady
Návštěvy domů

Jak se řadovka z počátku 20. století proměnila v domov pro tři rodiny a ateliér

Prozkoumání stavu domu v řadové zástavbě ve městě Jindřichův Hradec z roku 1911 potvrdila známý fakt. V období začátku minulého století se řadové domy stavěly skutečně poctivě, ne tak, jako o pár desítek let později (čest výjimkám). Autoři rekonstrukce Matěj Šebek a Martin Petřík se rozhodli precizní přístup stavitelů zvýraznit. Pracovali s tím, což už v domě bylo, zachovali staré dveře, kamna, některé podlahy. Dispozici však změnili.

Bílý obdélnikový rodinný dům se šikmou střechou v CHKO Beskydy
Návštěvy domů

Jak vytvořit přechod mezi socialistickou zástavbou a nedotknutou loukou

Přáním investora bylo na pozemku mezi domy ze sedmdesátých let a nedotknutou loukou postavit dům, který by byl nejen zázemím pro příjemný rodinný život, ale též místem pro kreativitu a tvorbu. Architekti ze studia ValArch navrhli dům s půdorysem ve tvaru písmene L, který komunikuje s nedalekými stavbami a zároveň i s blízkou loukou.

Rekonstruovaná stodola na rodinný dům
Návštěvy domů

Příjemný domek pro rodiče, kteří strávili celý život v paneláku

Na místě, kde kdysi stál starý dům s hospodářským zázemím v podobě chléva a stodoly, dnes stojí příjemný domek pro rodiče. Ačkoliv se parcela nachází v centru obce, prostředí je tiché a přírodní. Navzdory tomu, že je to novostavba, zůstalo i něco z historie. Umíte si představit krásnější bydlení pro starší pár, který strávil celý život v paneláku?

rekonstrukce bytu
Design interiérů

Fotografův sen? Když ladí v bytě každý detail

Už od dveří je jiný. Vyznačuje se vrstevnatou osobností, smyslem pro detail, otevřeností, zálibou v jinakosti a originalitě. Neskrývá minulost, ani se jí nevyhýbá, spíš se jí staví čelem. Není divu, že se v něm fotografovi Dušanu Štrausovi a jeho ženě Karolíně dobře bydlí.

Všechno v jednom. Přestože plocha bytu může napovídat o různých jeho omezeních, splňuje všechny požadavky jednotlivce. V jednom prostoru se nachází kuchyň, pracovna nebo jídelna, obývací pokoj i ložnice. FOTO LENKA VARGOVÁ
Design interiérů

Malinký byt s rozlohou jen 16 metrů čtverečních s úžasnou atmosférou

Maličký, ale o to optimističtější byteček je zrcadlem své majitelky – zahradní architektky a floristky z ateliéru Papaver – Lenky.