Benzínové sekačky

Benzínové sekačky jsou určeny na sekání trávy na menších a středně velkých travnatých plochách. Benzínové sekačky jsou výkonné a jednoduché na obsluhu. Výhodou je, že na jejich pojezd nepotřebujete elektrický kabel, což zvyšuje pohodlí při sekání trávy. Tyto sekačky mají přesně nastavitelnou výšku sečení a podle směru, jakým sečete, můžete vytvářet oblíbené vzorce nebo pruhy na posekané trávě. Jelikož kolečka nezanechávají stopy na trávě, váš trávník může stále vypadat dokonale a luxusně upravený. Benzínové sekačky mívají hmotnost od 30 do 140 kg, což závisí na druhu sekačky. Zjistěte více o benzínových a jiných sekačkách na trávu v našich článcích.

Foto Hornbach
Zahradní technika

Jak vybrat tu nejlepší sekačku na trávu

Novou sekačku na trávu si člověk nepořizuje každý rok. Proto byste si měli před nákupem dobře rozmyslet, který model bude odpovídat vašim potřebám. A to například kolik času chcete věnovat údržbě trávníku, o jak velkou plochu se budete starat a kolik peněz můžete utratit. A jaká jsou tedy důležitá kritéria při výběru sekačky?

Rady a Tipy

4 tipy, které prospějí vzhledu a zjednoduší údržbu vaší zahrady

Už při plánování zahrady je třeba myslet zároveň na její údržbu. Rozmístění jednotlivých prvků může usnadňovat práci nám izahradní technice, bez které se neobejdeme. Četnost údržbových prací velmi ovlivní také zvolený styl zahrady. Vnepravidelné apřírodní zahradě je práce méně než vjejí formální, pravidelné apečlivě upravované podobě.

Rady a Tipy

Trávník jako stvořený pro oddech

Trávníky byly, jsou i budou součástmi zahrad. Jejich vzhled ovlivňuje vícero faktorů – půdní podmínky, výběr vhodného osiva či celková péče. Pro někoho je relaxováním vylehávání na dokonalém pažitu u bazénu, pro jiného jsou oddechem činnosti jako sekání či zalévání. A ačkoli jde o rozdílné formy oddechu, následující řádky jsou paradoxně určeny pro obě skupiny milovníků trávníku.