cihlové domy

Heluz soutěž
Stavební materiály

HELUZ hledá nejpodařenější cihlový dům, který odmění 100 tisíci!

Společnost HELUZ spouští nový ročník oblíbené soutěže Dům roku, v rámci které hledá nejlepší realizaci z cihel HELUZ. Letošní novinkou je zvýšení výhry na 100 tisíc korun, kterou pořadatel automaticky rozdělí mezi investora, čili stavebníka a autora projektu. Přihlásit stavbu může kterýkoli z nich. Registrace jsou otevřené od 19. února do 15. dubna.

Velké ohniště
Návštěvy domů

Cihlový dům v lese si zakládá na tradici. Základem domova je ohniště

Lesní dům, jak projekt nazvali architekti, byl realizován v obci Nowa Wieś Lęborska na severu Polska nedaleko krajského města Gdańsk. Na místě, kde stojí, se před dvaceti pěti lety nacházelo pole. Už při jeho koupi měl klient určitou vizi do budoucnosti, a to vytvořit něco nového a netypického.

HELUZnaMAX_KV_01
Stavební materiály

Výhody v hodnotě 250.000,-Kč! S novým programem HELUZ na MAX je můžete mít!

Stavebníci, kteří se pustí do stavby s cihelnými výrobky HELUZ, získají přístup k pestré nabídce výhod, přičemž součet všech benefitů může dosáhnout až čtvrt milionu korun! O tom je nový program HELUZ na MAX, který od 1. září 2023 spouští společnost HELUZ. Program zahrnuje výrobky a služby, které zákazníci využijí při stavbě nebo zařizování domu.

Kuchyňský stůl s bílými židlemi -Rekonstrukce starého bytu
Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce starého bytu: I s malým rozpočtem lze dosáhnout velké změny

Andrea s Dušanem dokázali ze starého bytu s mimořádně nepraktickou dispozicí vydolovat opravdu nemožné. Pěkný útulný domov plný nápadů, který je připravený plnit všechny jejich přání a potřeby. A to vše navíc s poměrně omezeným rozpočtem.

Obývací pokoj - Bateriový dům
Rekonstrukce domu

Luxus prázdnoty: Dům, který se vám přizpůsobí

Co si představíte pod pojmem „luxus prázdnoty“? Ačkoliv na jedné straně působí prázdnota deprimujícím dojmem, v případě rodinných domů je obvykle příslibem světla, vzdušnosti a možnosti kdykoliv uzpůsobit interiér podle vlastních potřeb. A ty se v různých obdobích života mění. Jak může vypadat stavba, kterou není nutné přestavovat během žádného období, protože se dokáže adaptovat na všechny potenciální potřeby majitelů?

Rodinný bazén na zahradě u domu s terasou - Casa RB
Rekonstrukce domu

Mají sousedy ze všech stran, a přesto si užívají soukromí

Stavba ze vzdálené Argentiny může být pro nás v něčem inspirující. Manželský pár se chtěl po čase vrátit zpět do Córdoby, kde koupil starší dům vsazený mezi další domy. Kromě toho, že dům potřeboval rekonstrukci z funkčního hlediska, majitelé chtěli více soukromí. Řešení? Introvertní bílý dům, který má z ulice typické stínicí lamely a z druhé strany se krásně otevírá.

Vítězové soutěže HELUZ Dům roku 2022
Novinky

HELUZ Dům roku 2022 má své vítěze

Soutěž HELUZ DŮM ROKU 2022 pořádaná společností HELUZ má své vítěze. Ze všech registrací odborná porota vybrala 10 finalistů, pro které jste mohli hlasovat na facebookovém profilu.

Rodinný dům z cihel
Stavební materiály

Když stavba dává smysl

Stejně jako lidské tělo, je potřeba vnímat dům jako jeden celek – vše je propojeno se vším. Cílem nové iniciativy Smysluplný celek je pomoci stavět domy, které mají smysl nejen z hlediska stavebního, ale i finančního, udržitelnosti, minimalizace provozních nákladů a dlouhodobého využívání.

Stavba domu z cihel
Stavební materiály

Smysluplný dům myslí na budoucnost

Investice do úspor je u stavby rodinných domů stále důležitějším tématem. A všechny recepty na kvalitní dům, který šetří energii, se víceméně zakládají na třech jednoduchých pravidlech: promýšlet energetickou náročnost už před začátkem stavby, vsadit na kvalitní materiál s dlouhou životností a propojit jednotlivé komponenty do posledního detailu. Hrubá stavba je totiž jediná věc, kterou na domě už nikdy nevyměníte.

Stavba cihlového nízkoenergetického domu
Stavební materiály

6 tipů, jak stavět smysluplně

Většina investorů staví dům jednou a navždy, tedy jen jednou v životě. K této celoživotní investici je proto dobré přistupovat co nejvíce s rozumem. Finální výsledek se už totiž těžko mění a stejně tak je to i s dodatečným odstraňováním chyb. Nabízíme recept, jak postavit smysluplnou stavbu.