Dům a zahrada

Dům a zahrada – kombinace, která tvoří domov. Pěkně upravený dům a zahrada kolem něj jsou místem, kde rádi trávíte čas s rodinou, s přáteli a vašimi blízkými. Mít střechu nad hlavou je snad to nejdůležitější a je potřeba s a o toto místo patřičně starat. Zahradu tvoří příroda, která je také potřebná pro náš život. Náš portál HOME se zabývá touto tematikou, přinášíme vám stále nové články, nové trendy v bydlení, nové nápady a také rady, jak si nejúčinnější zařídit svůj příbytek, případně rady při koupi či prodeji domu a jiných nemovitostí, nebo při stavbě svého vlastního domu, kde můžete ušetřit a do čeho je nejlepší investovat. Více se dočtete v našich článcích.

Zasněžená konev
Rady a Tipy

Zimní zahrádkářské tipy: Jak využít únor k přípravě na jaro

Únor bílý, pole sílí. Tak praví pranostika. Na naší zahrádce můžeme dělat v únoru mnoho aktivit, než jen čekat, až roztaje sníh a do půdy se dostane voda. Okopávání je kvůli promrzlé půdě nemožné a o sázení přímo do záhonů také nemůže být řeč.

Olejový nátěr proces

Barevný TERASOIL

Olej na terasy s UV ochranou TERASOIL je nově nabízen i v barevné škále.

Pozemek by měla ze dvou stran lemovat jednoduchá hladká zeď. „Původně jsme s plotem nepočítali, jelikož za domem byl lesík, ale v rámci přípravy sítí a parcel na další výstavbu všechny stromy vykáceli,“ objasňuje majitel. „Se sousedem máme velmi dobré vztahy, takže tu postačí na oddělení výškový rozdíl a túje.“ Poschodí obložili tmavým kamenem.
Návštěvy domů

Jednoduchý a praktický dům vyřešil jejich otázku bydlení

On i ona byli „bytové děti“. „Dům vlastně nebyl nějaký náš dávný sen,“ vede nás mladý muž po krátkém, dokonale vydlážděném chodníku ke vstupním dveřím. „Přišlo to tak jaksi samo – oběma se nám dařilo v podnikání, tak jsme se rozhodli investovat do vlastního domu, když na to byla možnost. Navíc, mám stavební firmu, takže by to bylo zvláštní stavět jen pro jiné,“ směje se.

FOTO DANIEL KOŠŤÁL
Realizace zahrad

Původně užitková zahrada prošla před třemi lety kompletní proměnou

Původně běžná užitková zahrada, jakou byste našli u nejednoho domu, prošla před třemi lety kompletní proměnou. Výsledkem je reprezentativní prostor, v němž si své místo najde každý člen domácnosti.

foto: Daniel Košťál
Realizace zahrad

Zahrada plná svěžích novinek

Zahradní design přináší podobně jako ten interiérový stále něco nového. Nemění se jen rostlinné druhy a jejich barevnost, ale i celková koncepce zahrady. Podívejte se spolu s námi, co přinesly zahradnické veletrhy tohoto roku ve světě.

Ekologická zahrada jakoby postavená na hlavu
Realizace zahrad

Ekologická zahrada jakoby postavená na hlavu

Nečekejte zahradu s úhledným trávníkem, květinovými záhony, ovocnými stromy a jezírkem. Tato zahrada je úplně jiná, místy se dokonce může jevit jakoby postavená na hlavu.