Elektrické topení

Elektrické topení je stále nejrozšířenějším typem topení v naší zemi na vytápění běžných domácností, i když není zrovna nejlevnější. Elektrické topení však poskytuje spolehlivý a efektivní zdroj tepla. I zde se však dá využít „ta lepší“ forma elektrického topení a to např. podlahové elektrické topení. Pokud uvažujete, zda je elektrické topení nejvhodnější i pro vás, případně se chystáte stavět vlastní dům a uvažujete o různých možnostech, různé užitečné informace naleznete také v našich článcích. Přečtěte si o elektrickém topení v bytech nebo rodinných domech ale také o různých jiných možnostech.

Vytápění

Systémy vytápění – vyberte si ten svůj

Moderní vytápěcí systémy představují poměrně široký soubor možností, jak zahřát svůj domov – ať už bydlíte v bytě, či rodinném domě. Na výběr mají jak ti, kteří v první řadě zohledňují výši nákladů, tak ti, kteří řeší především pohodlí, dostupnost či vliv na životní prostředí.

zdroj: Fenix s.r.o.
Vytápění

Víte, v čem se liší elektrické vytápění od teplovodního?

Elektrické vytápění není univerzální, paušální řešení pro jakýkoliv objekt. Pokud však mluvíme o energeticky úsporných domech, může nízkoteplotní velkoplošné podlahové (topné rohože a topné folie) a stropní vytápění, kombinované ve vybraných místnostech a prostorách se sálavými panely, příjemně překvapit nízkými náklady jak při pořízení, tak i při provozu. K tomu dostane majitel maximální tepelný komfort, nulové náklady na údržbu, bezobslužný provoz a čistý vzduch bez víření prachu.

Vytápění

Šetřete i topením

Snižovat náklady na vytápění můžete mnoha způsoby. Ideální by bylo dokonale zateplit dům, využít pasivní solární zisky, vybrat ta správná technologická zařízení, využít alternativní energetické zdroje a stát se téměř nezávislým na drahé energii z […]

Návštěvy domů

Elektrické podlahové vytápění – pro a proti

Zatímco běžná vytápěcí tělesa dosahují ohřevu vzduchu malou vytápěcí plochou s vysokou teplotou, podlahové vytápění využívá velkou plochu s nízkou teplotou. Teplo ohřívá povrchy těles a stavebních konstrukcí a do prostoru se dostává z větší […]