kanada

Zasněžený bílý dům
Návštěvy domů

Dům, který splývá se sněhovou krajinou aneb moderní reinterpretace tradiční chaty

Za tímto domem s názvem MI-1 jsme se vypravili až do sněhem zaváté Kanady. Proč má název MI-1? Protože stojí na břehu řeky Mille-Îles a je prvním ze tří domů navržených od stejného architektonického studia.

Sidlo-des-forgers-mauricie-kanada-5
Návštěvy domů

Architektonický skvost na kraji útesu: Dům, který tančí s přírodou

Projekt rezidence v Boulevard des Forges v Kanadě odráží silnou vizi architektů, kteří se rozhodli respektovat kulturní dědictví, a zároveň popustit uzdu vlastní kreativitě. Při jeho realizaci narazili tvůrci na přírodu a kulturu podpořenou místními legendami a příběhy, které sleduje okolní scenérie v čele s meandrující řekou St. Maurice.

Foto: Maxime Brouillet
Návštěvy domů

Velkorysý dům pro jednoho

Zrozen z extrémní proměny. Tak by se dal nazvat „rodinný“ dům, umístěný na zalesněném pozemku v kanadské provincii Québec, který vznikl na základech bungalovu z 90. let. Jediné, co z původní budovy zůstalo, je koncept úrovňového řešení.

Návštěvy domů

Moderní víkendový dům ve tvaru T

Rodinný dům, nacházející se v turisty oblíbeném regionu, byl navržen jako víkendová „zašívána“ pro upracovanou městskou rodinu z Montrealu. Při jeho návrhu se architekti inspirovali dílem římského autora Gaia Plinia Secunda, jehož živé popisy dvou […]