Krásná zahrada

Krásná zahrada – toto pojmenování může mít každá zahrada, která je upravena a o kterou je vždy postaráno bez ohledu na účel jejího využívání. K tomu, abyste měli krásnou zahradu, nepotřebujete množství rostlin, stromů a různých zahradních dekorací. Základem je soustavná údržba, posečený trávník, odstraněné suché listí a jiné nashromážděné úlomky, větve či kameny. Více nápadů pro krásnou zahradu najdete i v našich článcích. Rádi vám poradíme v jakýchkoliv úvahách o krásnějším a lepším bydlení jak v interiéru, tak i v exteriéru domu. Nalistujte si naše stránky a dozvíte se více.

péče o zahradu
Zahrada

Připravte se na sezónu: S tímto průvodcem budete mít květnoucí zahradu a dobrou úrodu

Uveďte zahradu do nové sezóny! Přinášíme vám tipy a triky, jak si připravit svou zahradu tak, abyste z ní měli radost.

Žena s kolečkami
Rady a Tipy

Zahradní architekt radí, jak na nízkoúdržbovou zahradu u chalupy

Na chatu, letní domek nebo chalupu nejezdíme každý víkend, navzdory tomu chceme, aby byl pozemek upravený. Dá se toho dosáhnout i bez větší námahy? Co vysadit a jaké pomocníky zvolit, pokud nechceme přijet do pralesa, ve kterém kraluje plevel nebo zvadlé rostlinstvo? Vše v rozhovoru prozradí zahradní expert.

Rady a Tipy

Návrh zahrady pro venkovskou chalupu

Chalupa, jejíž okolí vám v návrhu představujeme, je opravený stylový venkovský objekt – poličský dvůr. V minulosti sloužila majitelům jen k rekreaci, dnes v podstatě k trvalému bydlení.

Rady a Tipy

Dělení zahrady na okrasnou a užitkovou

Tradiční dělení zahrady na okrasnou a užitkovou má stále své opodstatnění, hlavně z důvodů provozních. Není však marné přání chtít, aby i její produkční část lahodila oku. Samotná rajčata a ředkvičky k tomu ale nestačí.

Rady a Tipy

Znovuzrození staré zahrady

Kráčíte po chodníčku zahradou a musíte se ohýbat a uhýbat před větvemi, květinové záhony vám zastínily vysoké stromy a živý plot je spíše hanbou než okrasou. Navíc se vám ve skalce rozrostly některé skalničky natolik, že vyhubily ostatní […]

Realizace zahrad

Divoký půvab severské zahrady

Mohlo by se zdát, že klimatické podmínky ve Skandinávii neposkytují příliš mnoho možností k vytváření květinových zahrad. Ale kdo říkal, že pěkné jsou jen ty naše? I když norské nebývají velmi rozlehlé, mnohé jsou vskutku […]

Realizace zahrad

Zahrady s atmosférou dálného Orientu

I když to možná zní neuvěřitelně, dvě atypické zahrady s atmosférou dálného Orientu, které vám tento měsíc přinášíme, jsme našli na starém kontinentě. Využívají je dva páry lidí, kteří se sice navzájem neznají, avšak jak […]

Rady a Tipy

Tipy do zahrady na ZÁŘÍ

Koncem léta na záhonech postupně odkvétají letničky a nahrazují je kvetoucí podzimní trvalky. I ty ale časem odkvetou a zahrada zůstává bez barev. Některé druhy květin však kvetou neúnavně a bohatě od léta až do pozdního podzimu.