Obytné podkroví
Jak si zlepšit náladu, snížit stres a zklidnit se ve chvílích, kdy nemůžete vyrazit ven? Známe řešení!
Příznivé vnitřní klima budov, kde běžně trávíme až 90 % svého času, je jedním z nejdůležitějších faktorů psychické i fyzické pohody. A to je důvod, proč se tímto tématem zabývá společnosti VELUX. Ta nyní představuje zvuky ASMR zachycené prostřednictvím střešních oken, jež mohou pomoci navodit duševní pohodu.
Podkroví osmého patra bytového domu proměnili na okouzlující městské útočiště pro manžele v důchodu
V bydlení se odráží nejen vkus, ale i historie a příběhy rodin. Jeden takový se skrývá v podkroví osmého patra bytového domu, které se proměnilo v okouzlující městské víkendové sídlo pro manžele v důchodu.
Obytné podkroví významně uspoří finance
Pokud cítíte, že vám jsou vaše obytné prostory příliš malé a potřebujete je zvětšit, máte několik možností. Přestěhovat se, pustit se do nové přístavby nebo… nadstavby. Bydlíte-li v domě se šikmou střechou, v úvahu přichází přestavba podkroví. Jeho zobytnění s sebou přináší zlepšení životní situace, efektivní využití prostoru, šetření energií a zvýšení hodnoty nemovitosti.
Podkrovní byt plný světla a výhledů
Kdysi tmavý a neútulný prostor v podkroví proměnily designérky na oku lahodící svěží byt plný světla, přírodních materiálů, působivých detailů a dechberoucího umění.
Dům na křižovatce, a přece s maximem soukromí – uvnitř i venku!
Pozemky u křižovatek nejsou právě nejvyhledávanějšími a není se čemu divit. Bydlení na místě, které ze dvou stran obklopují ulice, i když nemusejí být frekventované, přece jen omezuje pohodlí a soukromí. Architekti z českého studia AEIOU na jednom z nejnovějších projektů ukázali, že i na křižovatce můžete bydlet příjemně a s dostatkem intimity.
Architekt naklonil horní podlaží domu, aby slunce a jeho energie měly snazší cestu dovnitř
Spolupráce investorů s architektem Pavlem Simkem začala už výběrem pozemku – v nově vytvořeném obytném parku na okraji Šamorína. Architektonické řešení rodinného domu připomíná klasické venkovské domky s verandou a pásem zeleně, který odděluje dům od ulice. Překvapením je střecha. Ta působí na první pohled nesourodě, ale má svou funkci.
Kdysi tmavé podkroví chaty úplně ožilo! Jak dosáhli úplné změny atmosféry v celém interiéru?
Prostorná chata v odlehlé části lesů „na Benešovsku“ sice stojí na krásném a velkém pozemku obklopeném zelení, ale už neplnila všechny potřebné funkce, po kterých majitelé toužili. Díky lokalitě poskytuje dostatek soukromí, avšak původní dispozice a staré fasády potřebovaly obnovu. Architekti Roman Kučírek a Jan Komárek z ateliéru 3K Architects navrhli proměnu, která úplně změnila atmosféru v celé chatě a především v podkroví.
Víte, jak můžete ušetřit při výměně starého okna za nové?
Verze light u potravin obvykle znamená bez zbytečných cukrů či tuků. V případě dotace Nová zelená úsporám byla varianta Light oproštěna od nadbytečného papírování a administrativy, navíc finanční částku třeba na výměnu střešního okna lze čerpat i zálohově předem. To jsou hlavní výhody NZÚ Light, která je koncipována jako rychlá a jednoduchá pomoc při úsporách energií nízkopříjmovým skupinám, např. lidem pobírajícím starobní či invalidní důchod 3. stupně nebo příspěvek na bydlení.
Dokonalé zázemí pro příjemný rodinný život, pro kreativitu a tvorbu: dům na louce v blízkosti socialistické zástavby
Přáním investora bylo na pozemku mezi domy ze sedmdesátých let a netknutou loukou postavit dům, který by byl nejen zázemím pro příjemný rodinný život, ale též místem pro kreativitu a tvorbu. Architekti ze studia ValArch navrhli dům s půdorysem ve tvaru písmene L, který komunikuje s nedalekými stavbami a zároveň i s blízkou loukou.
Po osmnácti letech se konečně dočkali rekonstrukce. Jak si s ní poradila pětičlenná rodina se zvyšujícími se nároky dětí?
Postavíte nebo koupíte dům, zabydlíte se, máte děti a později stále nacházíte výmluvy, proč ještě „není ta správná doba“ pro rekonstrukci, ačkoliv už vám dispozice až tak nevyhovuje. Některé rodiny k přeměně bydlení přinutí rodinná či ekonomická situace. Jiné uznají, že původní řešení už nevyhovuje jejich potřebám, až když děti „vyletí z hnízda“. Podívejte se, jak řešila rekonstrukci bydlení pětičlenná rodina osmnáct let po tom, co se poprvé nastěhovali do domu.