ohleduplný k přírodě

Osvětlená chata
Návštěvy domů

Odpočinek a návrat k sobě. Modulární chata splnila všechny majitelovy požadavky

Holandský architektonický ateliér Concrete navrhl v turisty oblíbené německé lokalitě Bispingen jednoduchou modulární chatu. Je ekologická, neobsahuje nic navíc, ale nic jí ani nechybí. Popisují ji jako novou generaci klasických bungalovů v Center Parcs, která se velmi jednoduše a rychle staví, a přitom nabízí dokonalý zážitek ze spojení s přírodou.

Sidlo-des-forgers-mauricie-kanada-5
Návštěvy domů

Architektonický skvost na kraji útesu: Dům, který tančí s přírodou

Projekt rezidence v Boulevard des Forges v Kanadě odráží silnou vizi architektů, kteří se rozhodli respektovat kulturní dědictví, a zároveň popustit uzdu vlastní kreativitě. Při jeho realizaci narazili tvůrci na přírodu a kulturu podpořenou místními legendami a příběhy, které sleduje okolní scenérie v čele s meandrující řekou St. Maurice.

Dům mezi stromy
Dřevostavby

Bydlení jako v přírodě? Dům mezi stromy ze dřeva a skla to v plném rozsahu zprostředkuje

Francouzský architekt Nicolas Dahan navrhl rodinný dům uprostřed borového lesa. I když je jednopodlažní, rozhodně není malý. Rozměrově jednoduchá, materiálově co nejvíce přírodní stavba je vytvořena díky moderním dřevařským technikám. Kromě dřeva při ní sehrává významnou roli sklo, které umožňuje nádherné výhledy na stromy a okolí. Jako byste byli na louce uprostřed lesa, a ne v domě.

Zápach cigaret
Design interiérů

Zápachu z cigaret či připáleného jídla je konec: Účinné a ekologické tipy

Měli jste na návštěvě kuřáka? Nebo jste připekli koláč? V tom případě určitě víte, že rychlost a intenzita, jakými nábytek načichne kouřem, je neuvěřitelná. Jak efektivně odstranit zápach kouře z vašeho bytu? Čím dříve se s nepříjemnými pachy vypořádáte, tím bude výsledek lepší.

Vila obklopená přírodou
Návštěvy domů

Sídlo, kterému nic nechybí: K modernistické vile přibyla sauna i ateliér

Finský projekt ateliéru OOPEAA je důkazem, že i k cenné památce je možné doplnit moderní budovy a tak vytvořit plnohodnotný obytný celek. Architekti hledali (a dá se říci, že i našli) způsob, jak zachovat stávající architekturu a přizpůsobit ji potřebám moderního životního stylu bez toho, že by jedna či druhá strana trpěla.

FOTO FENIX
Vytápění

Inteligentní rodinný dům s elektrickým vytápěním, fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm se staví v Omicích u Brna

Po ukončení testovacího provozu své administrativní budovy v Jeseníku, realizované ve standardu nZEB a podrobně sledované po dobu dvou let týmem pracovníků UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov), zaměřila společnost Fenix Group svoji pozornost i na podobně vybavené rodinné domy.