Reklama
Zakládáme zahradu na komplikovaném pozemku

Zakládáme zahradu na komplikovaném pozemku

Svažitý terén nebo blízkost rušné silnice, která způsobuje nedostatek soukromí, odhalíte při nákupu pozemku prakticky okamžitě. Některé nedostatky však nemusí být jasné hned na první pohled, naopak tyto hendikepy mohou být pěkně skryté a ukážou se až tehdy, když začnete se stavebními pracemi. Pojďme se podívat na nejčastější problémy, které vás na novém pozemku mohou potkat.

Praktický průvodce stavbou rodinného domu

Praktický průvodce stavbou rodinného domu

Způsobů, jak zrealizovat dobrý rodinný dům, je určitě víc. Málokterý Čech však postaví za svůj život víc než jeden dům, takže šance na reparát je opravdu malá. Jelikož většina nemá možnost naučit se z vlastních zkušeností, jak začít, čemu se vyhnout a co naopak vyzkoušet, nabízíme vám pár užitečných rad z praxe od naší spolupracovnice architektky Lucie Mészárové.

Pozemek pro úsporný dům

Pozemek pro úsporný dům

Každé ráno se na východě probouzí obrovská ohnivá koule a pomalu se přesouvá nad našimi hlavami až k západu. Uvědomujeme si, že jde o energetický zdroj s gigantickým výkonem, který podmiňuje život na zemi, ale ne každý ho vnímá jako svůj vlastní zdroj tepla nebo elektrické energie, na který má nepopiratelné právo.

Pozemek vybírejte srdcem, ale s rozumem

Pozemek vybírejte srdcem, ale s rozumem

Samotná cesta k získání nové nemovitosti většinou nepatří k jednoduchým životním etapám. Říká se, že stavba rodinného domu důkladně prověří partnerské vztahy rodiny, protože si málokdo umí před začátkem stavby představit, jaké nepříjemnosti bude muset řešit. Problémům, které vznikají z nedostatečné a nekvalitní realizace stavebních i technických prací, se dá předejít kvalitním stavebním dozorem. Mnoha

Jak najít správný pozemek pro váš dům?

Jak najít správný pozemek pro váš dům?

Výběr pozemku je pro harmonické bydlení zásadní. Pozemek by měl zapadat do celkového rámce domova, který chceme vytvořit. Proto je důležité mít naprosto jasnou a detailní představu o tom, jak by měl vypadat. Pomůže nám obeznámenost s vlastní typologií, tedy tím, jaký typ člověka jsme, co nám dělá dobře nebo co nás naopak psychicky vyčerpává. Podobným způsobem bychom do svých úvah měli zahrnout také partnera a děti.

Jak vybrat vhodný pozemek pro stavbu domu

Jak vybrat vhodný pozemek pro stavbu domu

Vaše první představa o příjemném bydlení je určitě spojená s konkrétním místem. Někdo dává přednost řadové zástavbě v městské čtvrti, jiný zase obrovskému zelenému prostranství za vesnicí. Tak či onak – jde o důležité rozhodnutí, které bude ovlivňovat kvalitu vašeho bydlení. Výběr vhodného pozemku zabezpečí, abyste s polohou svého domu a zároveň i s domem samotným byli spokojeni po všech stránkách.

Při vybírání pozemku buďte vybíraví

Při vybírání pozemku buďte vybíraví

Postavte se doprostřed pozemku, oněmž přemýšlíte, že byste si ho vybrali jako místo pro život, a zavřete oči. Pocítíte-li příjemný, hřejivý pocit aje vám dobře, neváhejte. Právě jste našli svůj vlastní kousek světa. Všechny možné těžkosti určitě překonáte. Pokud vás však provází nervózní chvění vbřiše nebo strach, utíkejte pryč anenechte se přesvědčit ani super cenou. Jestli patříte mezi ty, kdo podobné pocity nezažívají, nezůstává vám nic, než se spolehnout na vlastní rozum. Pokusíme se vám pomoci.