přírodní dům
Vítězný dům soutěže HELUZ Dům roku 2024 stojí v českém Hlinsku
Velká soutěž o nejlepší realizaci z cihel HELUZ má konečně svého vítěze, kterého jsme poznali také díky hlasování veřejnosti. Prvenství v soutěži HELUZ Dům roku 2024 si odnáší rodinný dům v české obci Hlinsko. Výhru 100 tisíc Kč (4 000 eur) pro vítězný dům rozdělil výrobce fifty-fifty mezi investora, pana Lukáše Halamku s rodinou, a projektanta domu, Ing. Martina Duchečka.
Architekti kreativně propojili starý dům a stodolu bez ztráty patiny. Vznikla odvážná stavba
Rozšíření podlahové plochy domu se dá realizovat i neobyčejně stylovým způsobem. Místo přestavby starého domu a demolice polorozpadlé stodoly se architekti rozhodli pro kreativní řešení. Tyto dva objekty propojili moderní stavbou, kterou nepřehlédne žádný kolemjdoucí.
Jak postavit moderní víkendový dům, aby zapadl do prostředí a nenarušil chráněné území
Postavit samostatný víkendový dům v lokalitě bez omezení a při dostatku financí není žádný zázrak. Jak však navrhnout dovolenkovou stavbu, když má doplňovat památkově chráněnou farmu a nenarušit její geni loci?
Ekologický dům z konopného betonu. Jaké výhody poskytuje tento nezvyklý materiál?
Ekologický dům v přímém kontaktu s přírodou pro muže, který miluje přírodu, a jeho rodinu. Překvapuje materiálem. Sám majitel si po krátké úvaze zvolil konopný beton, pro mnohé doposud nepoznanou novinku.
Moderní venkovský dům kombinuje to nejlepší z tradic a moderních technologií
O tom, že někdejší venkovská architektura měla své kouzlo i logiku, svědčí novostavby v podobném stylu. Interpretaci tradičního slovenského venkovského domu s verandou v malebné vsi na Záhoří oživili ARCHITEKTI mikulaj & mikulajova.
Cihlový dům se prohnul jako luk
Na začátku obvykle bývá přání postavit si dům, teprve pak se pro jeho realizaci hledá vhodný pozemek. U jedné jihočeské rodiny zafungoval myšlenkový proces opačně. Když se v obci začala prodávat parcela na kopci s neopakovatelnými výhledy, rozhodli se, že si na ní postaví dům. Ač už jeden měli o pár desítek metrů dál.
Recyklovatelný dům z biologického odpadu: Budoucnost bydlení?
Recyklace, třídění odpadu, využívání přírodních zdrojů a snaha o omezení použití chemikálií jsou dnes, vzhledem ke stavu našeho životního prostředí, nezbytností. Dánští architekti vytvořili první biologický dům svého druhu na světě.
Co byste měli vědět o zděném domě
Přestože zdění rodinného domu představuje tradiční stavební postup, je díky technologickému pokroku natolik sofistikované, že splňuje i ty nejnáročnější podmínky nízkoenergetické výstavby.
Mladá rodina si na Moravě postavila přírodní dům za 600 tisíc
Postavili jsme dům ze dřeva a ovčí vlny. Trvalo nám to 3 měsíce. Stál 600 tisíc. Je nezávislý na energetických sítích. Postavili jsme jej (téměř) sami. Inspiroval nás jeden citát: „Lidé, kteří říkají, že něco není možné udělat, by neměli rušit ty, kteří to dělají.“
Jednoduchý ekonomický dům mezi stromy
Lokalita Bosque de Mar Azul na východním pobřeží Argentiny je blízko u silnice P11, která vede podél atlantického pobřeží z hlavního města do Mar del Plata. Je to asi jen hodinka cesty autem do Madel, jak říkají domácí sedmi set tisícovému mondénnímu letovišti. Obrovské dvanáct a půl milionové Buenos Aires je daleko, téměř čtyři sta kilometrů na severozápad. Právě zde, nedaleko proslulých pláží, se trojice argentinských architektů rozhodla trávit dovolené. Uprostřed borovicového háje si postavili dům, který splývá s okolní přírodou – jednoduchý, ne drahý a nenáročný na udržování.