Rekonstrukce podlahy

Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce podlahy není vždy jednoduchá záležitost. Je to však nezbytná úprava, která vám při správné rekonstrukci vydrží mnoho dalších let. Více se dočtete v našich článcích.

Jak se dělá suchá podlaha
Rekonstrukce domu

Jak se dělá suchá podlaha

Každá nášlapná vrstva, ať už jsou to plovoucí parkety, koberec, nebo dlažba, potřebuje vhodný podklad, čili hrubou podlahu. Kromě klasických potěrů, které patří k mokrým stavebním postupům, jsou v tomto směru zajímavou možností takzvané suché podlahy.

Podlahy z přírodních materiálů – Keramika a kámen
Rekonstrukce domu

Podlahy z přírodních materiálů – Keramika a kámen

Terakota je vlahá vzpomínka na poklidnou atmosféru italského venkova a také odkazem k českým historickým stavbám. Vyrábí se po staletí ručně a svou osobitou barevnou kresbou dodává prostoru nezaměnitelný charakter, který si nelze při dotyku […]

Nechat starou podlahu, nebo vyměnit?
Rekonstrukce bytu

Nechat starou podlahu, nebo vyměnit?

Univerzální odpověď na otázku, jak naložit se starou dřevěnou podlahou, neexistuje. Opravit se totiž dá téměř každá, vše závisí jen na vkusu a možnostech. Umíte-li ocenit atmosféru časem prověřené kvality, máte-li dostatek trpělivosti a hlavně […]

O výběre správného typu podlahy a úpravy stěn
Design interiérů

O výběre správného typu podlahy a úpravy stěn

Asi nejdůležitější plochy, které vprostoru vnímáme velmi intenzivně, jsou podlahy astěny. Vymezují ho azároveň vněm vytvářejí atmosféru. Výběr toho správného typu podlahy či úpravy stěn závisí na funkci místnosti, její velikosti aprosvětlení. Materiálem, strukturou abarevností těchto povrchů lze interiéru vdechnout jedinečnou atmosféru ataké docílit praktického řešení nenáročného na údržbu. Dá se však ihodně pokazit. Vyplatí se proto poradit sinteriérovým architektem nebo designérem.