sádrokartonové podhledy

Strop obývací pokoj
Stavební materiály

Plánujete akustické podhledy, ale nejste si jisti, jaký design a materiál zvolit?

Rigips, přední výrobce materiálů pro suchou výstavbu, přináší revoluční řešení pro všechny, kteří chtějí mít akusticky vyladěný interiér. Představuje unikátní aplikaci, která umožňuje vizualizovat a simulovat akustický podhled přímo v reálném prostoru. S touto novou aplikací budete schopni během několika minut získat skutečnou představu o tom, jak by vámi zvolené řešení vypadalo, a to včetně možnosti výpočtu základní ceny za materiál.

otec drží dceru nad hlavou
Stavební materiály

Víme, jak mít doma čistý vzduch bez formaldehydu

Formaldehyd je bezbarvý plyn, který patří mezi těkavé organické látky (VOC) a vyznačuje se pronikavým zápachem. Jde o velmi škodlivou látku, která bývá často opomíjena z hlediska zdravého vnitřního prostředí. Proč se o formaldehyd zajímat a jak vysokou koncentraci řešit? Kde se bere formaldehyd?

FOTO KNAUF PRAHA
Stavební materiály

Zatočte s kročejovým hlukem aneb jak zamezit šíření hluku mezi patry

U vícepodlažních obytných domů je zamezení šíření zvuku skrze strop alfou a omegou klidného bydlení. Stropní konstrukce s dobrými zvukověizolačními parametry by měla být zahrnuta již v projektu. Pokud tomu tak není, může být nový majitel či nájemník bytu nepříjemně překvapen.