Zdroj: SGCP, divize Rigips

Plánujete akustické podhledy, ale nejste si jisti, jaký design a materiál zvolit?

12. 09. 2023 Sdílet

Rigips, přední výrobce materiálů pro suchou výstavbu, přináší revoluční řešení pro všechny, kteří chtějí mít akusticky vyladěný interiér. Představuje unikátní aplikaci, která umožňuje vizualizovat a simulovat akustický podhled přímo v reálném prostoru. S touto novou aplikací budete schopni během několika minut získat skutečnou představu o tom, jak by vámi zvolené řešení vypadalo, a to včetně možnosti výpočtu základní ceny za materiál.

Aplikace Vizualizace podhledů Rigips je k dispozici pro zařízení s operačními systémy Android i iOS. Je určena nejen pro architekty, projektanty a stavební firmy, ale také pro všechny nadšence, kteří se chtějí pustit do úprav interiéru. Co je však ještě zajímavější, je možnost okamžité kalkulace ceny materiálu přímo pro vámi navržený podhled.

Aplikace podhled

Zdroj: SGCP, divize Rigips

Stačí jednoduše kliknout na tlačítko „Kalkulovat“, a aplikace vás rychle přesměruje do Profikalkulátoru Rigips, kde získáte základní cenu za materiál buď za metr čtvereční, nebo za celou plochu podhledu.

Podhled zelená stěna

Zdroj: SGCP, divize Rigips

Jednoduché a intuitivní ovládání aplikace umožňuje rychle a snadno vytvořit návrh akustického podhledu ve třech jednoduchých krocích:

  1. Skenování podlahy – určení půdorysu: Stačí namířit váš telefon na podlahu a postupně klikat na jednotlivé rohy místnosti. Aplikace pak spojí všechny body do modrého obvodu, což vytvoří přesný půdorys místnosti.
  2. Přenesení půdorysu na strop: Následně namíříte telefon na strop, čímž aplikace detekuje výšku stropu. Poté se na strop přenesou bíle označené kontury podle vytvořeného půdorysu. Pokud je potřeba, lze jednoduše upravit výšku stropu pomocí posuvníku.
  3. Výběr materiálu: Nyní máte možnost vybrat si z celé řady akustických materiálů Rigips, jako jsou perforované akustické desky Gyptone BIG, Rigitone nebo lamely a kazety Gyptone. Dále si můžete zvolit typ podkonstrukce, a to zda chcete viditelný, polozapuštěný nebo skrytý rastr. Výsledný podhled můžete libovolně otáčet, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.
Podhled obývák

Zdroj: SGCP, divize Rigips

Ještě, než se pustíte do vizualizace, přečtěte si typy pro práci s aplikací:

  • Pro nejlepší výsledek je vhodné pečlivě určit rohy místnosti.
  • Zajistěte odpovídající světelné podmínky.
  • Používejte aktualizovaná mobilní zařízení.
  • Vyvarujte se prudkým a rychlým pohybům telefonu po místnosti.
Podhled s modrou stěnou

Zdroj: SGCP, divize Rigips

Stále váháte, jaký materiál a provedení zvolit?

Zkuste využít Akustickou aplikaci. Ta vám poskytne orientační akustický posudek, který vám specifikuje, jaké produkty z portfolia perforovaných materiálů Rigips se pro danou místnost nejlépe hodí a v jaké minimální ploše jej potřebujete použít.

Podhled schodiště

Zdroj: SGCP, divize Rigips

A pro přesný akustický výpočet s rozmístěním a nasimulováním skutečného prostoru je nutné oslovit přímo odborná akustická pracoviště. V případě dotazů neváhejte využít technickou podporu Rigips, která vám ráda pomůže na čísle 226 292 224 nebo e-mailu ctp@rigips.cz.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti SGCP, divize Rigips

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: akustika sádrokartonové podhledy
Sdílejte článek