akustika

Strop obývací pokoj
Stavební materiály

Plánujete akustické podhledy, ale nejste si jisti, jaký design a materiál zvolit?

Rigips, přední výrobce materiálů pro suchou výstavbu, přináší revoluční řešení pro všechny, kteří chtějí mít akusticky vyladěný interiér. Představuje unikátní aplikaci, která umožňuje vizualizovat a simulovat akustický podhled přímo v reálném prostoru. S touto novou aplikací budete schopni během několika minut získat skutečnou představu o tom, jak by vámi zvolené řešení vypadalo, a to včetně možnosti výpočtu základní ceny za materiál.

Lamely v obývacím pokoji
Design interiérů

Lamelové stěny dokáží vytvořit z bytu domov. Mají za sebou dlouhou historii

Fotografie stylových interiérů s dřevěnými lamelami na stěnách, stropech, či dokonce nábytku doslova válcují internet. I když fungují zejména jako moderní estetický prvek, není možné jim upřít ani několik praktických funkcí.

Akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI
Rekonstrukce domu

Nové akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI snižuje hluk i při větrání

Znečištění hlukem je civilizačním neduhem, zejména ve městech s rostoucí hustotou dopravy. Proto se při plánování nových budov v městských aglomeracích stále více pamatuje na akustická opatření. S požadavkem na klidné prostředí v interiérech už nemusí být v kontradikci ani větrání a potřeba čistého vzduchu. Nové akustické hliníkové okno Schüco AWS 90 AC.SI kombinuje schopnost zvukového útlumu a možnost přirozeného větrání.

Novinky

Isover SmartAPP nově pomůže i s akustikou

Již na konci roku 2014 byla digitálnímu světu představena aplikace pro mobilní zařízení Isover SmartAPP. Tato aplikace vyvinutá divizí Isover skupiny Saint-Gobain  je velmi užitečný nástroj nejenom pro odborníky ze stavebnictví, ale také pro běžné uživatele.

Stavební materiály

Ticho a čistý vzduch v jedné desce

Společnost Rigips přináší zcela nový standard v bydlení, aby byly splněny dva nejčastější požadavky na komfortní domov – ticho a čistý vzduch. Velmi žádanou Modrou akustickou desku totiž obohatila o moderní technologii Activ´Air.