Zdroj: Schüco

Nové akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI snižuje hluk i při větrání

05. 05. 2021 Sdílet

Znečištění hlukem je civilizačním neduhem, zejména ve městech s rostoucí hustotou dopravy. Proto se při plánování nových budov v městských aglomeracích stále více pamatuje na akustická opatření. S požadavkem na klidné prostředí v interiérech už nemusí být v kontradikci ani větrání a potřeba čistého vzduchu. Nové akustické hliníkové okno Schüco AWS 90 AC.SI kombinuje schopnost zvukového útlumu a možnost přirozeného větrání.

Nové akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI (Aluminium Window System, stavební hloubka 90 mm, akustické, vysoce tepelně izolované) vytvoří komfortní prostředí v rezidenčních i kancelářských projektech, a to i v místech s vysokou hladinou hluku. V pootevřené poloze je vzduch zvenčí přiváděn skrze ventilační kazety umístěné v horním rámu, čímž je zvuk rozptýlen a je zajištěna jeho výrazná redukce. Nové akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI tak umožňuje dosáhnout zvukové izolace až 31 dB a zároveň přirozeně větrat. K dispozici je verze s otvíravo-sklopným křídlem a dvoukřídlá otvíravá varianta se dvěma pozicemi otevření. Pro zvukotěsné větrání lze dvoukřídlé okno otevřít do omezené polohy otáčení. Lze jej ale také zcela otevřít.

Akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI

Akustické okno Schüco AWS 90 AC.SI. Zdroj: Schüco

Také otvíravo-sklopné okno lze plně otevřít pro rychlé příčné větrání nebo čištění vnější skleněné tabule zevnitř. Stejně tak lze větrací kazetu otevřít a vyčistit nebo ji rychle a snadno vyměnit.

Protihlukové okno Schüco AWS 90 AC.SI doplňuje stávající produktovou řadu výrobků zajišťujících snížení hluku procházejícího pláštěm budovy. Produktová řada již zahrnuje speciální řešení pro zdvojená okna, dvojitá okna a atypická akustická okna, kterými lze dosáhnout splnění požadavků jak na snížení hluku, tak na přirozené větrání.

Nové protihlukové okno Schüco AWS 90 AC.SI umožňuje dosáhnout ve sklopené poloze zvukové izolace až 31 dB. Ve sklopené poloze pro redukci hluku je vnější vzduch přiváděn přes větrací kazety instalované v horní části rámu protihlukového okna Schüco AWS 90 AC.SI. Díky tomu dochází k rozptýlení zvuku.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz

Zdroj: Schüco

Kategorie: Rekonstrukce domu
Tagy: akustické izolace akustika hliníková okna okna
Sdílejte článek