Ticho a čistý vzduch v jedné desce

10. 09. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost Rigips přináší zcela nový standard v bydlení, aby byly splněny dva nejčastější požadavky na komfortní domov – ticho a čistý vzduch. Velmi žádanou Modrou akustickou desku totiž obohatila o moderní technologii Activ´Air.

Rigips neustálým vylepšováním vlastností sádrokartonových desek reaguje na zvyšující se nároky na stavební materiály a tím i na kvalitu bydlení. Modrá akustická deska, která velmi účinně snižuje vzduchovou neprůzvučnost konstrukcí, je již delší dobu vyhledávaným materiálem pro realizaci příček, podhledů či předstěn v interiérech. Nyní Rigips tuto desku ještě vylepšil o revoluční složku Activ´Air, která trvale odstraňuje až 70% formaldehydu z ovzduší a vytváří tak čistý vzduch v interiérech. Formaldehyd je nejčastěji se vyskytující těkavá organická látka obsažená např. v nábytku, kobercích, textiliích a jiném bytovém zařízení nebo také v čisticích prostředcích a cigaretovém kouři. Složka Activ´Air tuto nebezpečnou látku, která ve vyšších koncentracích může způsobit nemalé zdravotní potíže, odstraňuje, a to po dobu minimálně padesáti let.

Modrá akustická deska Activ´Air v sobě nyní spojuje nejvyspělejší technologie v oblasti sádrokartonu. Kromě významného zlepšení akustiky a vnitřního ovzduší propůjčuje konstrukcím i požární odolnost. To ji předurčuje k tomu, aby se stala ještě vyhledávanější alternativou ke zděným příčkám, neboť sádrokartonové konstrukce se realizují rychlejší suchou cestou, nezatěžují nosnou konstrukci budovy a díky své malé tloušťce navíc ušetří více místa a tím zvětší cennou podlahovou plochu. Dobrou zprávou pro zákazníky je také fakt, že její cena se přidáním složky Activ´Air nijak nezvýší. Zájemci ji budou moci pořídit za stejnou cenu jako původní Modrou akustickou desku a přitom získají sádrokarton s podstatně vylepšenou recepturou a tím i lepšími vlastnostmi.

Modrá akustická deska Activ´Air

Více informací na www.rigips.cz

Zdroj: PR článek divize Rigips, SGCP CZ

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: akustika materialy rigips
Sdílejte článek

Diskuze