skandinávský nábytek

Skandinávský nábytek Pokud si právě zařizujete své nové bydlení a upřednostňujete starožitnosti před novým moderním designem, možná se vám bude líbit skandinávský nábytek. Tento typ nábytku je podobný rustikálnímu, kde převládá dřevo a kov, převážně v bílých barvách, s doplňky v přírodních barvách. To, jak máte zařízené bydlení, o vás může hodně napovědět vašim hostům a známým, ale především jde o váš pocit, komfort a pohodlí. Pokud vás tedy láká představa mít doma skandinávský nábytek, ale neumíte si to úplně představit, přečtěte si naše články i o skandinávském designu a bydlení a inspirujte se.

Bílé židle
Kuchyně

Tipy, jak si vytvořit kuchyň ve skandinávském stylu

Uklidňující barevná paleta, čisté linie, funkční uspořádání všeho, co potřebujete k vaření a servírování, dostatek světla – díky těmto vlastnostem se kuchyně ve skandinávském stylu staly hitem poslední doby. Pokud jste nezachytili, co dalšího severský design zahrnuje, připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, jak vnést do vaší kuchyně prvky „scandi“.

Netradiční stolek je inspirovaný pecí. Šlo o první zednickou stavbu v bytě a chvilku trvalo, než zedník vytvořil přesně to, co majitelé chtěli. Zděné je i sezení. Majitelé plánují výměnu matrací, mrzí je však, že ještě nenašli člověka, který by je ušil ručně. FOTO DANO VESELSKÝ
Design interiérů

Svůj nový domov si zařídili v rustikálním stylu a nyní se cítí jako na dovolené

Cítit se doma jako na dovolené v jižní Evropě – to byl sen majitelů, kteří se rozhodli svůj nový domov zařídit v rustikálním stylu. V jižním duchu se tu nesou nejen otevřená denní část či ložnice rodičů, ale i koupelny a dokonce dětské pokoje.

Návštěvy domů

Dům v romantické dolině Javorníků ctí zásady skandinávské architektury

Jednoduchá a přitom útulná, praktická pro lidi a blízká přírodě – takové jsou zásady skandinávské architektury, které ctí i dům v romantické dolině Javorníků. Jak to však už v těchto horách chodí, zpočátku to neměl jednoduché.

Dřevostavby

Atypická dřevostavba u Prahy s interiérem ve skandinávskem stylu

Cílem návrhu bylo usadit stavbu na pozemek tak, aby se zahrada stala rozšířeným obytným prostorem a západní slunce si našlo cestu do denní místnosti. Podařilo se, a tak se dům stal příjemným a vlídným ke svému okolí, aniž by zároveň přestal respektovat povahu svých obyvatel.

Stavební materiály

Nová rustikální kolekce Da Capo – dřevěné podlahy, které stárnou s noblesou

První měsíce roku jsou výzvou pro všechny výrobce z různých průmyslových sfér k představení svých nových produktů na veletrzích mezinárodního významu. V souvislosti s podlahovými krytinami zmiňme například veletrh BAU v Mnichově nebo hannoverský Domotex.