Svažitý terén
Příběh plzeňské chaty s výhledem: Na zanedbaném svahu vzniklo útočiště klidu
Jednoduchý malý domek, který během celého roku slouží jako chata. Přiznané materiály, nic navíc, ale ani nic nechybí. Nejdůležitější je výhled.
Chatu postavili z materiálů, které vydrží stovky let. Jejich hlavním heslem byla udržitelnost a dlouhá životnost
Trend udržitelnosti nutí stále více architektů uvažovat v projektech o materiálech, které jsou nejen přírodní a snadno rozložitelné, ale též dlouho vydrží. Nejlépe bez potřeby speciální údržby. Takto k projektu chaty přistupoval i architekt z ateliéru Fjord Arkitekter – Finn Magnus Rasmussen.
Odkazuje k místním tradicím, ale nezříká se moderního stylu – důmyslný dům ve svahu na pozemku s výškovým rozdílem téměř osmi metrů
Kopcovitý terén, mozaika lesů, horských luk, sadů, výhled na zříceninu hradu Brumov a město Brumov-Bylnice jsou charakteristickými prvky místa, které si investor vybral pro stavbu rodinného domu. Celá lokalita patří do III. zóny Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Krásné prostředí neznamená vždy i jednoduché řešení. Výsledek však v tomto případě rozhodně stojí za pohled.
Moderní dřevostavba v pasivním standardu navzdory dvěma podlažím neprovokuje
Poslední roky nám ukazují, že dřevostavba nemusí vypadat jen tradičně, ale může vypadat úplně jinak – moderně, může poskytovat mnoho prostoru pro pohodlné bydlení, a přitom být stále v souladu s přírodou. Společnost 3AE realizovala na jihu Prahy – v městská části Zbraslav – stavbu, kterou navrhl architekt Lukáš Pejsar. Je v pasivním standardu.
Zamokřená půda, stín, svah: Jak si poradit s náročnými podmínkami na zahradě
Zřejmě všichni sníme o pozemku, který je optimální po všech stránkách. Mírně svažitá zahrada se postará o odvod vody, která se tak nikde nezadržuje. Pokud je na pozemku svah, tak jen mírný a snadno řešitelný. Suchá a mělká půda jsou jen utopie. Jenže v praxi to může být úplně jinak, jen málokterý pozemek je totiž opravdu perfektní.
Zakládáme zahradu na komplikovaném pozemku
Svažitý terén nebo blízkost rušné silnice, která způsobuje nedostatek soukromí, odhalíte při nákupu pozemku prakticky okamžitě. Některé nedostatky však nemusí být jasné hned na první pohled, naopak tyto hendikepy mohou být pěkně skryté a ukážou se až tehdy, když začnete se stavebními pracemi. Pojďme se podívat na nejčastější problémy, které vás na novém pozemku mohou potkat.