turbo kotel

Keramická dlažba patří díky nejvyšší tepelné vodivosti (λ = 1) mezi nejvhodnější podlahové krytiny pro podlahové vytápění. Při výběru je také třeba dbát na celkovou skladbu podlahy FOTO RAKO
Vytápění

Podlaha s podlahovým topením. Jak na ni?

Podlahové topení je dnes často volenou alternativou vytápění, ovšem kromě různých typů otopné soustavy je důležitá také podlaha, v níž je uloženo a jejímž prostřednictvím je pak prostor vytápěn. A jako otopné ploše je nezbytné jí věnovat zvláštní pozornost.

Kondenzační kotle nové generace jsou úspornější a šetrnější k životnímu prostředí (energeticky efektivní koncepce BlueStream®). Vysoká technická úroveň, moderní a nadčasový design, výklopná spalovací komora, umožňující mimořádně jednoduchou údržbu. Nová regulace umožňuje ovládání celého systému vytápění, solární techniky a větrání i prostřednictvím mobilního telefonu. FOTO WOLF
Vytápění

Co se změnilo u plynových kotlů od září 2015?

Od 26. září 2015 vstupuje v platnost první soubor požadavků na ekodesign zdrojů tepla dle Nařízení Komise (EU) č. 813/2013. Rozšíření evropských směrnic o ekodesignu a ErP směrnice zásadně ovlivní nabídku zdrojů tepla. Od září půjdou na trh např. jen kondenzační plynové kotle, dodávky klasických nekondenzačních kotlů jsou tímto nařízením, až na výjimku uvedenou níže, zakázány. Změny se týkají i ostatních zdrojů tepla.

Vytápění

Šest kroků ke správnému plynovému kotli

„Čím topíte?“ To je otázka, kterou si mezi sebou majitelé domů či bytů často pokládají. Vybrat si správný způsob vytápění je velice důležité. Špatná volba nás může připravit o spoustu peněz a nervů. Špatně vytápěný dům nebo byt k domácí pohodě rozhodně nepřispěje. Mnozí lidé dávají přednost kotlům plynovým. Ty dokáží efektivně vyhřát prostory, zvládnou ohřev vody, navíc jsou ekologické a nemusíte si lámat hlavu kam s palivem. Jenže, říct si pouze: „Chci plynový kotel už dávno nestačí“.  Je potřeba vybrat ten správný.

Vytápění

Proč plynový kondenzační kotel?

V současnosti je plynový kondenzační kotel nejčastěji využívanou technologií k vytápění rodinných domů zemním plynem. Zjišťovali jsme, proč a zda se vyplatí do něj investovat.

Rekonstrukce domu

Stavíme komín

Vývoj komínů a komínových systémů se nezastavil a podnětem k inovaci komínových těles jsou především zdroje tepla, tedy v tomto případě kondenzační kotle. Pokud dnes přemýšlíte o výměně komínu nebo jeho opravě, zřejmě je to proto, že chcete vyměnit i starý […]

Vytápění

Teplo pro všechny smysly (2. část)

Krb či krbová kamna se dnes stávají prakticky neoddělitelnou součástí každé promyšlenější novostavby rodinného domu. Důvody nejsou pouze praktické, například cenová výhodnost palivového dřeva, ale i estetické či pocitové – teplo z ohniště lze totiž vnímat očima a v závislosti na použitém palivu také čichem.