v souladu s přírodou

Boční strana dřevěnice
Návštěvy domů

Skromnost a jednoduchost, ale i velkorysost a vzdušnost. Dřevostavba na Liberecku toho nabízí mnoho

Napohled skromný dům, který neruší majestátní přírodu vůkol. Zasazený do pozemku u lesa v kopcích nad Libercem a Jabloncem nad Nisou nabízí krásný výhled do korun odrostlých jehličnanů. Své kouzlo si uchovává navzdory tomu, že není daleko od cesty – dělí ho od ní vzrostlá alej.

Zasněžený bílý dům
Návštěvy domů

Dům, který splývá se sněhovou krajinou aneb moderní reinterpretace tradiční chaty

Za tímto domem s názvem MI-1 jsme se vypravili až do sněhem zaváté Kanady. Proč má název MI-1? Protože stojí na břehu řeky Mille-Îles a je prvním ze tří domů navržených od stejného architektonického studia.

Dům s rozsvícenými okny
Návštěvy domů

Jak se šperkařka zabydlela v unikátním domě v obklopení přírody, aniž by padl jediný strom

Malebný kraj s rozlehlým jezerem a činnou sopkou obřích rozměrů u města Villaricca na jihu Chile přilákal už kdekoho – i elegantní šperkařku. Místo pro své trvalé bydliště a umělecké zázemí zároveň našla na mýtince uprostřed lesa.

Relaxační místo
Návštěvy domů

Návrat k přírodě: Chata obsahuje jen nezbytnosti pro relax a ubytuje až tři rodiny

Borový les, lokalita vhodná pro zimní sporty na vrcholu hřebene, který vznikl před milióny let nad písčitými plážemi. V tomto prostředí stálo malé dřevěné útočiště. Aby si majitelé mohli kouzlo okolí vychutnat ještě lépe, byla nutná rekonstrukce.

Strom u domu
Návštěvy domů

Dům, který nepotřebuje vytápěcí systém, má skleněnou ložnici

Mnoho mladých párů láká život ve velkoměstech, avšak když se ho nabaží a plánují vlastní rodinu, uvažují jinak. Hledají domov v poklidné lokalitě, nejlépe v přírodním prostředí. Podobně tomu bylo i v případě belgického páru. Po letech strávených „v rytmu“ hlavního města si vyhlídli pozemek v klidné lokalitě belgického venkova.

Víkendová chatka mezi lesy - Jednoduchý víkendový domek obklopen lesem - Víkendový dům v lese ve Žloukovicích
Návštěvy domů

V bývalé trampské osadě nedaleko Žloukovic navrhli architekti chatku, které nechybí městský komfort

Víkendový domek v tichém prostředí lesů, kde občas přeběhne srnka a houby i maliny můžete sbírat naboso v zahradě, má dnes velkou hodnotu. Nemluvíme o té finanční, ale relaxační. Blízkost přírody a možnost ponořit se do vlastního já se dnes cení mnohem více než kdysi.

Bílý obdélnikový rodinný dům se šikmou střechou v CHKO Beskydy
Návštěvy domů

Jak vytvořit přechod mezi socialistickou zástavbou a nedotknutou loukou

Přáním investora bylo na pozemku mezi domy ze sedmdesátých let a nedotknutou loukou postavit dům, který by byl nejen zázemím pro příjemný rodinný život, ale též místem pro kreativitu a tvorbu. Architekti ze studia ValArch navrhli dům s půdorysem ve tvaru písmene L, který komunikuje s nedalekými stavbami a zároveň i s blízkou loukou.