Zahradní houpačky

Zahradní houpačky neodmyslitelně patří k letnímu relaxu v zahradě. Jen máloco se vyrovná takovému odpočinku po práci než sednout si do houpačky, zavřít oči a nadýchat se čerstvého vzduchu v pohodlí domácího prostředí. Zahradní houpačky najdete v různých velikostech, tvarech a stylových provedeních, takže každý si může najít tu svou. Nejčastěji je možné vidět zahradní houpačky dvoj- až trojmístné, s kovovou konstrukcí a stříškou. Na dnešním moderním trhu však najdete i jednomístná závěsná křesla a lehátka, skládací nebo multifunkční dřevěné zahradní houpačky, či ratanové zahradní houpačky a houpačky do zahrady pro děti. Přečtěte si více v našich článcích.

Vyrobte si houpačku z palet
Hand Made

Vyrobte si houpačku z palet

Jaro se blíží. Chvíle odpočinku strávené na zahradě, kde slyšíte jen ptáky a šumění stromů, si můžete zpříjemnit v pohodlné houpačce vlastní výroby. Vytvořte si ji už nyní podle návody Áji Agnerové.

Jak proměnit i ten nejmenší balkon a terásku v kouzelné místo
Rady a Tipy

Jak proměnit i ten nejmenší balkon a terásku v kouzelné místo

I ten nejmenší balkon a skromnou terásku můžete proměnit v kouzelné místo, kde budete chtít trávit veškeré volné chvilky ve společnosti slunečních paprsků a čerstvého vzduchu. Stylové a veselé kousky ho posunou o úroveň výš a hlavně – zlepší vám náladu i při každém pohledu ven.

10 tipů na relax v zahradě
Bydlení

10 tipů na relax v zahradě

Pro každého, kdo vlastní rodinný dům, představuje zahrada bonus v podobě minimálně dalších sto čtverečních metrů užitkové a pobytové plochy. Úžasné! Nechápejte je jako pracovnu, spíše jako malý soukromý ráj a oázu klidu.

Zahrada nemá být jen krásná, ale také zábavná!
Rady a Tipy

Zahrada nemá být jen krásná, ale také zábavná!

Co si představíte, když se řekne zahrada? Někdo hlavně květiny a stromy, další posezení ve stínu pergoly, jiný zase fotbalový zápas s dětmi… A náš spolupracovník, zahradní architekt Ferdinand Leffler, si to představí vše dohromady.

Jak zábavně využít pokácený strom
Relax v zahradě

Jak zábavně využít pokácený strom

Třicetimetrový strom může být pro někoho palivo na několik proklatě dlouhých zim, pro druhého materiál na výrobu slušného počtu prken, fošen a trámů. Co se ale stane, když dáte takový strom do rukou architektům? Zcela […]

Zahrada stvořená k bydlení
Bydlení

Zahrada stvořená k bydlení

Výrazným trendem současnosti je rozšířit obytný prostor i mimo zdi domu, do zahrady. V našich podmínkách je možné zahradu takto využívat především od jara do podzimu, kdy je venku příjemně teplo. A co by v […]