24. 03. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Jaro se blíží. Chvíle odpočinku strávené na zahradě, kde slyšíte jen ptáky a šumění stromů, si můžete zpříjemnit v pohodlné houpačce vlastní výroby. Vytvořte si ji už nyní podle návody Áji Agnerové.

Co budete potřebovat?

FOTO DAVID AGNER

FOTO DAVID AGNER

Tip:
Palety je vhodné povrchově upravit, tedy obrousit a natřít povrchovým nátěrem.

Návod

FOTO DAVID AGNER

FOTO DAVID AGNER

Palety spojte k sobě čtyřmi silnějšími laťkami, které jste si nařezali ve stejné délce, jakou mají dvě palety položené vedle sebe.

FOTO DAVID AGNER

FOTO DAVID AGNER

Pro uchycení nejprve paletu předvrtejte v místech, kde bude spojena s laťkou. Paleta se předvrtává proto, aby prkno po zašroubování silného vrutu neprasklo.

FOTO DAVID AGNER

FOTO DAVID AGNER

Silnějším vrutem laťku připevněte k paletě.

FOTO DAVID AGNER

FOTO DAVID AGNER

Po spojení palet vznikne prostorné lůžko, které je díky použitým laťkám zároveň dostatečně pevné.

FOTO DAVID AGNER

FOTO DAVID AGNER

Pro uchycení na strom použijte jednoduchý uzel. V obchodech najdete i kotvicí spony do stromu, přes které lano protáhnete. Do stromu by se ale nemělo vrtat, minimálně ve vegetačním období, proto můžete lano přes větev jen přehodit a následně zavázat na protější straně palety.

06_lehátko-z-palet-5
Tip: Dvě obyčejné palety, zakryté pohodlnou dekou, či starou matrací, vytvoří příjemný prostor, kde si můžete užívat chvilku volna a relaxovat.

Líbil se Vám tento návod? Tento a mnoho dalších najdete v knize Vychytávky od Áji Agnerové. Kniha je plná úžasných nápadů, které zútulní váš byt, dům i zahradu nebo čtenáře inspirují k výrobě originálního dárku. Knihu Vychytávky lze zakoupit za doporučenou cenu 369 korun exkluzivně na Alza.cz.

O knize a její autorce

Áju Agnerovou baví tvořit, malovat, šít a dávat starým věcem novou podobu. Proto stále hledá nápady, jak vše obyčejné s trochou kreativity proměnit v neobyčejné a od jara 2014 se o ně dělí v pořadu Vychytávky, který pravidelně vysílá internetová televize Stream.cz. Divácky nejoblíbenější tipy a triky, mezi něž patří třeba příborník z plechovek, světýlka z kelímků, domácí mýdlo či stojan na víno právě vychází v knižní edici. V kapitolách tematicky rozdělených podle ročních období si přijdou na své všichni, kdo rádi jednoduše a levně vylepšují svůj domov a zahradu nebo neotřelým způsobem tvoří dekorace, dárky či tematickou výzdobu. Nechybí návody, při nichž mohou přiložit ruce k dílu malí nezbedové a pomoci třeba s vánoční výzdobou.

TEXT Z KNIHY „VYCHYTÁVKY“
FOTO DAVID AGNER
REDAKČNÍ ÚPRAVA DOMINIKA ZÁVESKÁ

Kategorie: Hand Made Houpací lehátko Zahradní houpačky
Tagy: handmade houpačka
Sdílejte článek

Diskuze