zarovka

foto: Möbelix
Hand Made

Vázičky z žárovek

Možná ještě doma provozujete několik klasických žárovek. Vypálené žárovky nemusíte hned vyhazovat. My jsme z nich například vytvořili pěkné vázy. Naplníte je vodou a čerstvými květinami nebo nějakým barevným pískem.

Spotřebiče

Jak důmyslně regulovat osvětlení

Jednoduše vyměňte žárovky za úsporné zářivky nebo LED zdroje. Na takovou odpověď narazíte asi nejčastěji, pokud se budete pídit, jak ušetřit během svícení. Existuje však ještě další, méně diskutovaný způsob, jak snížit spotřebu vašich světelných zdrojů. Jde o jejich regulaci, resp. stmívání.

Novinky

Jak ušetřit za osvětlení? Pořiďte si LED žárovky!

Každá koruna je dobrá a příležitosti, jak ušetřit jsou vždy vítané. Energie a elektřina jsou čím dál dražší a proto se vyplatí jít na to chytře. Jednoduchý trik spočívá ve výměně klasických žárovek za úsporné LED žárovky. Proč je to tak dobré a kde tyto žárovky koupit? To všechno se dozvíte v tomto článku.

HALLA, a.s.
Rady a Tipy

Češi a svícení: vedou úsporné žárovky, třetina Čechů nezhasíná

Většina českých domácností hledí při výběru osvětlení na použité typy světelných zdrojů a následné úspory. Více než 70 % jich používá úsporné žárovky. Nešvarem je naopak nadbytečně svícení – 35 % lidí nezhasíná při každém odchodu a pouze čtvrtině se nestává, že by zapomínali zhasínat. Tak hovoří data průzkumu společnosti HALLA a STEM/MARK.