Zateplení podkroví

Zateplení podkroví je prvním krokem k pohodlnému obývání této části domu. Na zateplení podkroví se často používá foukaná izolace, protože se nejjednodušší dostane do každého rohu a do každé části podkroví. Existují však i jiné typy zateplení. Zateplení podkroví je skvělým krokem pro komfortnější bydlení. Kromě optimální teploty a suchého zdravého prostředí, zabraňuje také úniku tepla a tím se snižují náklady za vytápění. Přitom náklady za zateplení podkroví jsou většinou nižší než náklady spojené se zateplením obvodových stěn domu. Teplotní rozdíl pocítíte okamžitě po dokončení izolačních prací. V našem online magazínu HOME najdete kopec užitečných informací týkající se bydlení – od stavební práce až po dekorace v interiéru a péči o zahradu.

Neizolované podkroví
Rekonstrukce domu

Rekonstruujete podkroví? Takto můžete ročně ušetřit až 7000 korun na energiích!

Důležitost izolace je snadno vysvětlitelná. Teplo z našich otopných soustav stoupá a uniká skrz střechu. Izolace podkroví dokáže toto teplo udržet, díky čemuž pomáhá výrazně snížit účty za topení. Samozřejmě to na začátku chce větší výdaje, ale během čtyřicetileté životnosti se určitě vrátí i několikanásobně.

Rekonstrukce podkroví
Stavební materiály

Použití parozábrany v šikmé střeše

Nejčastějšími znaky špatně odvedené práce při zateplování podkroví bývají vlhké mapy na stěnách, popraskaná omítka nebo dokonce nebezpečná plíseň. Takovým problémům je lepší se vyhnout, jinak hrozí, že budete muset už po několika letech střechu rozebrat, opravit a izolaci provést správně. Buďte proto důslední při výběru a aplikaci parozábrany. Jak tedy zabránit chybám při aplikaci izolace a parozábrany do šikmé střechy a jaké důsledky by mohla mít nekvalitně provedená práce?

Rekonstrukce domu

Skladba střechy nad obytným podkrovím

Také konstrukce a skladba šikmé střechy podléhají trendům, a to především v souvislosti s tlakem na úspory energie a tepelný komfort, protože se prostor pod střechou ve stále větší míře využívá k bydlení. Co znamená moderní střešní plášť?

Rekonstrukce domu

Zateplení – cesta k úsporám

Zateplování je v současnosti jedním z nejčastějších stavebních zásahů, které se realizují, by se snížily energetické nároky budovy. Hlavní motivací je finanční úspora na vytápění, další podnět přichází v podobě přísnějších norem a evropských směrnic.

Rekonstrukce domu

O střešní přikrývce zcela bez zábran

Sklon i místo – kde a na čem se usadí, vzhled okolních konkurentek, ale i rozpočet domácích ovlivní výběr a podobu poslední vrstvy střešního pláště. Ta se bezprostředně a chtě nechtě vystaví nástrahám počasí, klimatické vlhkosti, podmínkám lokality a plynutí času. […]