Zateplení soklu

Zateplení soklu má mnoho výhod – menší tepelné ztráty, nemrznutí základů, prevence proti tvorbě plísní v koutech domu. Pokud uniká z domu teplo, může se to dít v jakékoli malé mezeře, kterou si nemusíte hned všimnout. A proto je důležité zateplit všechny místa, které propouštějí vzduch. Zateplení soklu je proto velmi důležité. Izolace soklu je však o trochu jiná než klasická izolace stěn domu a vrchních prostor. Jelikož jde o spodní díl domu, kde se zdržuje nejvíce vody (když prší nebo když taje sníh), musí mít taková izolace minimální nasákavost, musí být mrazuvzdorná a měla by mít vysokou pevnost v tlaku. Na zateplení soklu je tedy vhodné několik typů hydroizolací. Zjistěte více i v našich článcích.

Stavební materiály

Zateplení soklu – opomíjená, leč nepostradatelná součást domu

Sokl je nedílnou částí každé stavby a přeci mu není často věnována dostatečná pozornost. V posledních desetiletích se situace zlepšuje, bohužel i přes maximální snahu výrobců materiálu určeného k zateplení soklu v rámci školení a konferencí, se stále můžeme setkávat s poruchami a chybami v těchto konstrukcích.

Rekonstrukce domu

Co všechno obnáší zateplení stavby

Zateplení stavby, ať nové či starší, je sice nákladnou záležitostí, ovšem v dlouhodobějším pohledu jsou jeho přednosti dané – úspory při vytápění domu a současně lepší kvalita bydlení. Co všechno obnáší