6 způsobů, jak doma podpořit jarními dekoracemi svou pohodu

28. 03. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Navzdory negativním zprávám prakticky z celé Evropy, je důležité nepanikařit a podporovat i svou psychickou pohodu. Toho můžeme dosáhnout lehko – zpestřeme si interiér prvky, které do místností vnesou jaro. Budeme se doma cítit mnohem příjemněji.

Květiny v kuchyni

Nemyslíme jen řezané květiny či bylinky v květináčích. Vyberte si část stěny, kterou ozdobíte veselou květinovou tapetou nebo si ušijte nové návleky na podsedáky. Příjemnou změnou jsou i transparentní květinové závěsy, které propouštějí dostatek světla. Trendovou novinkou jsou ručně malované látkové rolety s volány nebo řasením.

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

Umění inspirované přírodou

Obrazy inspirované přírodou, které vnášejí do interiéru krásu přírody, slunce a mořské pobřeží, dokážou výrazně ovlivnit atmosféru v celém bytě. Pozor však, aby tyto obrazy nesklouzly do kýče. Vybírejte si styl, který se hodí do vašeho interiéru. Atraktivním doplňkem, který rozzáří byt, jsou i moderní abstraktní malby v pestrých barvách.

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

Zdůrazněte přírodní materiály

Nechejte vyniknout krásu dřeva, ratan, bambus. Bytové textilie vyměňte za lněné a bavlněné, v přírodních barvách. Nebojte se použít imitaci kůže. Zajímavé dekorace vytvoříte i pomocí obyčejného provázku.

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

Světle růžová a pastely

Jemné pastelové odstíny osvěží každý interiér. Stačí, když si jemně růžovou, světle zelenou nebo světlounce modrou nabarvíte jen jeden samostatný kus nábytku. V podobných odstínech můžete řešit i květináče pokojových rostlin či svítidla.

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

Citrusové vzory

Kromě květin a listů jsou intenzivním osvěžením letošního jara i vzory citrusových plodů. Citróny, pomeranče, mandarinky – celé stromy, celé plody nebo i rozříznuté na polovinu, vyznějí na bytových textiliích i tapetách pozitivně a svěže. Nebojte se je použít i mimo kuchyň. Dosáhnete odvážného a nečekaného vzhledu.

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

Dlažba v podobě světlé borovice

Podlaha ve stylu světlé borovice rozjasňuje interiér a zpříjemňuje ho přírodním akcentem. Můžete si zvolit i dlažbu, která připomíná dřevo – nemusí to být pravé dřevo. Je vhodná do koupelen, kuchyně či chodby. Nemáte-li v současnosti potřebu měnit celou podlahu, osvěžte si ji alespoň přírodním koberečkem ve světlých barvách, který se dá snadno čistit.

dekor

Foto istock

dekor

Foto istock

Sabína Zavarská
foto: istock.com

Kategorie: Dekor
Tagy: jarní dekorace rezane kvetiny Zůstaň doma
Sdílejte článek

Diskuze