Dekorace krb
Zdroj: Möbelix

Jak postavit dekorativní krb

31. 03. 2021 Sdílet

Vytváří teplo a do každé místnosti přináší obzvlášť útulnou atmosféru. Bez ohledu na to, zda se používá k topení, nebo jen jako dekorativní doplněk interiéru, vždycky vypadá mimořádně půvabně.

Pokud si z různých důvodů nemůžete nechat vybudovat skutečný krb, máme pro vás návod, jak si pomocí několika jednoduchých polic a montážního lepidla můžete za chvilku postavit krb, který bude sloužit alespoň jako dekorace.

Radí Ivona z Möbelixu

profesionální designérka

Krb nejlépe vynikne, když ho umístíte úplně ke stěně a odstraníte případnou soklovou desku. Potom ho už jen vyzdobte svíčkami, lampiony a jinými doplňky.

Budete potřebovat

  • nástěnná police s rozměry 40 × 240 × 1 000 mm (3 ks)
  • nástěnný regál s rozměry 160 × 230 × 380 mm (4 ks)
  • deska s rozměry 310 × 1 130 mm (1 ks) 
  • štuková/dekorační lišta z pěnového polystyrenu (20 × 75 × 75 mm)
  • montážní lepidlo
  • akrylová barva
  • štětec nebo malířský váleček
  • pilka
  • aplikační pistole a špachtle
Výroba krbu

Zdroj: Möbelix

Základna krbu. Bude ji tvořit nástěnná police s rozměry 40 × 240 × 1 000 mm, na kterou po obou stranách nalepíte čtyři nástěnné regály s rozměry 160 × 230 × 380 mm. Dbejte na to, aby uzavřené zadní stěny polic směřovaly k sobě. Díly lepte montážním lepidlem. Snadno se nanáší a pomocí špachtle se dá rozetřít i na větší plochu.

Přečtěte si také:
Co víc si přát? Útulný a milý půdní byt v jedné z nejkrásnějších částí Prahy
Výroba krbu

Zdroj: Möbelix

Vrchní část. Když máte všechny čtyři police umístěné na svém místě a přilepené, vezměte si dvě nástěnné police (nebo desky) se stejnými rozměry, jaké má základna. Budou tvořit vrchní část krbu. 

Výroba krbu

Zdroj: Möbelix

Dekorační lišta. Dříve, než ji začnete řezat, vyměřte a vyznačte na ní požadované úhly, pod jakými ji bude třeba nařezat na tři části. Následně je přiměřte ke krbu tak, abyste mohli určit, jak velkou vrchní desku musíte vyřezat. 

Výroba krbu

Zdroj: Möbelix

Vrchní deska. Měla by sedět přesně k nařezaným lištám. V našem případě má tedy rozměry 310 × 1 130 mm. Slepované díly opět nechejte dobře zaschnout, aby byl krb připraven na jemné nátěrové práce.

Výroba krbu

Zdroj: Möbelix

Tmelení a nátěr. Spoje vyhlaďte tmelem a celý krb natřete bílou akrylovou barvou. Můžete popustit uzdu své fantazii. Možná že krbová římsa v barvě dřeva nebo v černé barvě zapadne do vašeho bytu ještě lépe. Jakmile barva dobře zaschne, krb je hotov a můžete ho dát na vhodné místo v obývacím pokoji.

Dekorace krb

Zdroj: Möbelix

Přečtěte si také:
6 způsobů, jak doma podpořit jarními dekoracemi svou pohodu

Naše tipy

Nástěnná police

Nástěnná police

Zdroj: Möbelix

Díky jejímu jednoduchému designu ji můžete použít ke zhotovení dekorativního krbu nebo čemukoliv jinému. Její rozměry jsou 1 000 × 44 × 240 mm (š/v/h). Cena je od 575 Kč.

Nástěnná police Lemon

Nástěnná police Lemon

Zdroj: Möbelix

Další komponent, který se vám hodí na výrobu krbu. Police je zhotovena z kompozitního dřeva v bílé barvě. Celkové rozměry jsou 380 × 226 × 160 mm (š/v/h). Cena je od 600 Kč.

Oválná svíčka Ruth

Oválná svíčka Ruth

Zdroj: Möbelix

Ke krbu se vám hodí i svíčky v různých velikostech a barvách od bílé, starorůžové až po různé odstíny hnědé či zelené. Cena je od 260 Kč.

Produkty koupíte na www.moebelix.cz

Zdroj: PR článek Moebelix

Kategorie: Dekor
Tagy: designové krby interiérové doplnky kozuby krby
Sdílejte článek