Zdroj: Möbelix

Květináče s etno vzorem

15. 04. 2021 Sdílet

Rostliny v bytě nejenže zabezpečují příjemné klima, ale dělají domov útulným a pomáhají nám cítit se v něm lépe.

Najít ten správný květináč, který perfektně zapadne do interiéru, není vždy jednoduché. Může se stát, že nesedne barva nebo nebude ladit vzor se vzhledem vašeho interiéru. Květináče si však hravě můžete ozdobit podle vlastních představ.

Radí Ivona z Möbelixu

profesionální designérka

Vzor, kterým byste chtěli květináče pomalovat, už možná máte v hlavě. Pokud ne, inspirujte se na internetu nebo předměty, které máte doma.

Budete potřebovat

MATERIÁL

POMŮCKY

  • fixky na porcelán v požadované barvě
  • krejčovský metr
  • vatové tampóny nebo hadřík

Jak na to

Příprava na etno výrobu

Zdroj: Möbelix

Příprava. Těm, kteří jsou při práci trochu nepořádní, doporučuji jako podklad použít kartón nebo staré noviny. Potom hadříkem důkladně očistěte květináč od prachu a mastnoty. Pro etnický vzor jsou ideální trojúhelníky, kroužky a „cik cak“ linie.

Měření

Zdroj: Möbelix

Měření. A nyní můžeme začít. Pokud chcete, aby byly vzory na květináči symetrické, odměřte si vzdálenosti pomocí krejčovského metru a naznačte je pomocnými body.

Kreslení na květináč

Zdroj: Möbelix

Kreslení. Podle toho, pro jaký vzor jste se rozhodli, můžete začít s kreslením. Trojúhelník po trojúhelníku, kroužek po kroužku. Když se vám něco nepodaří, jednoduše utřete čerstvou barvu hadříkem nebo vatovým tampónem. 

Zaschnutí

Zdroj: Möbelix

Zaschnutí. Po asi 90 minutách je barva úplně zaschlá a květináč připravený na to, abyste do něho dali rostlinku. Je velmi důležité, abyste barvu nechali vždy dobře vyschnout. Jinak se vám může stát, že si vzory rozmažete.

Etno květináč

Zdroj: Möbelix

Výsadba. Jelikož není dobré, aby na květináč po vymalování pálilo slunce, vyzdobené květináče jsou vhodné jen do interiéru. Tak jak se vám líbí ty naše s etnickým vzorem?

NAŠE TIPY

Obal na květináč Luisa

Květináč Luisa

Zdroj: Möbelix

Na menší rostliny, jako jsou například různé kaktusy nebo menší sukulenty, úplně postačí tento typ obalu. Jeho průměr je 31 cm, výška 25 cm a vybrat si můžete ze čtyř barev – šedé, bílé, černé a růžové. Cena je 389 Kč. 

Obal na květináč Trelleborg Ii

Obal na květináč

Zdroj: Möbelix

Rostliny můžete mít doma také ve výšce, a to díky tomuto elegantnímu modelu. Výborně se do něho hodí i převislé druhy. Je vysoký 65 cm a dostanete ho v krémové barvě. Cena je 549 Kč.

Váza Bilbao Ii

Váza

Zdroj: Möbelix

Vlastním vzorem můžete pomalovat například i vázu. Rozměry tohoto modelu jsou 12 × 12 × 37 cm. Cena je 150 Kč.

Všechny produkty můžete koupit na www.moebelix.cz

Zdroj: Möbelix 

Kategorie: Dekor
Tagy: etno styl handmade interiérové rostliny kvetinace pokojové květiny
Sdílejte článek