Tipy na vánoční dekorace: Stylové Vánoce ve vašem obývacím pokoji

16. 12. 2020
Diskuze (0)
Sdílet

Existuje mnoho nápadů a rad, jak vyzdobit interiér, aby získal sváteční charakter. Už víte, v jakém stylu se ponese vánoční atmosféra ve vaší domácnosti? Přinášíme několik trendových inspirací.

Teplé, zemité barvy a lesk drahého kovu

Zemité barvy v odstínech hřebíčku, muškátového oříšku, skořice působí harmonicky a příjemně. Když k těmto odstínům doplníte náznak lesku zlata či mědi, výsledek bude dokonale sváteční. Navíc ve zlatých baňkách nebo zvoncích zavěšených na stromku se budou tyto příjemné zemité barvy odrážet, což efekt domácího tepla umocní.

vánoční dekorace

Foto istock

vánoční dekorace

Foto istock

Méně je někdy více

Mnoho lidí to s výzdobou přehání v domnění, že tak bude interiér působit ještě slavnostněji. Opak je však pravdou. Stačí jedna větší dekorace na konferenčním stolku či barovém pultu. Rustikální atmosféru vytvoříte, když k dekoraci přidáte šišky, šípky, ořechy, ovoce a neodmyslitelné větvičky jehličnatých stromů, které místnost vánočně provoní. Zajímavým a též voňavým doplňkem dekorace v tomto stylu jsou okrasnou stuhou svázané tyčinky skořice a rozsypané hřebíčky.

Minimalisticky působí skleněná mísa naplněná vánočními baňkami, stačí, když k ní přidáte jednoduchý svícen nebo drobná světýlka, případně malou strohou dekoraci ve tvaru vánočního stromku.

vánoční dekorace

Foto istock

vánoční dekorace

Foto istock

Tmavší místnost ozdobte světlým stromkem

Máte-li v interiéru trendové tmavší barvy, sváteční atmosféry dosáhnete umělým stromkem v bílých a stříbřitých tónech. Celkový efekt můžete dotvořit malým množstvím ozdob v chladné barvě – například světle modré či jemně fialové.

Zajímavě působí i papírové dekorace, které mají zvláštní japonský šarm. Přidejte průsvitné skleněné ozdoby a stříbřité šišky.

vánoční dekorace

Foto istock

vánoční dekorace

Foto istock

Tradiční krása Vánoc

Nesmrtelnou trojkombinací barev bílé, zelené a červené nikdy nic nepokazíte. Nepřidávejte však už žádnou další barvu. Ozdoby na stromek mohou být z jakéhokoliv materiálu (působivá je i hrubá látka), důležité je, aby bylo dodrženo barevné schéma. Výsledkem bude eklektický, ale přitom elegantní stromek. V týchž barvách dekorujte i zbytek místnosti.

vánoční dekorace

Foto istock

vánoční dekorace

Foto istock

Ve stylu „glamour“

V místnosti v tomto stylu rozhodně nesmí chybět samet, a to nejlépe ve vínové nebo tmavě zelené barvě. Alternativním materiálem je brokát. Krásnou kombinaci dostanete, když na tmavší pohovku položíte tmavě modré, tmavě zelené nebo vínově červené sametové polštáře. Stromek ozdobte stejnými barvami – například střídejte tmavě tyrkysovou s tmavě zelenou. Stromek dozdobte drobnými světýlky a několika zlatými prvky. Dárečky zabalte do zlatého papíru a převažte zelenou či tyrkysovou sametovou stuhou.

vánoční dekorace

Foto istock

Nostalgická zlatorůžová s měděnou

Romantickou a nostalgickou atmosféru vytvoříte použitím starorůžové, zlatě růžové a měděné barvy. Stromek v tomto duchu nepotřebuje přezdobení – prostě jen na něj zavěste baňky v těchto odstínech, v různých velikostech. Sváteční atmosféru zvýrazníte, když na krb, barový pult či polici postavíte vedle sebe celou řadu štíhlých vysokých svíček v měděných svícnech.

vánoční dekorace

Foto istock

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategorie: Dekor
Tagy: Vánoce vánoční dekorace
Sdílejte článek

Diskuze