15 tipů na vánoční dárky „made in Česko“

01. 12. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Co takhle dát letos k Vánocům svým blízkým něco originálního, a ještě tím podpořit mladý český design? Pokud vám chybí dostatek inspirace, máme pro vás několik tipů na vánoční dárky, které mají hodnotu a duši. Pocházejí totiž z dílen mladých českých designérek a designérů, kteří předvedou své aktuální kolekce z oblasti módy, šperku, produktového designu, ilustrace a grafického designu na přehlídce současného designu v Praze – DesignSupermarket 2015.

1_Sofyahat1/ Sofya Samareva je v současné době jedna z nejúspěšnějších designérek u nás, která díky své unikátní kolekci klobouků prorazila v Čechách i v zahraničí. Ve své tvorbě kombinuje tvarosloví klobouků a účesů. Zároveň si ale drží tu nejvyšší možnou kvalitu použitého materiálu i samotného zpracování. Sofya jakoby povýšila klobouk z pokrývky hlavy na sochařské dílo, které nyní hraje hlavní roli všech outfitů. Už víte, kdo z vašich blízkých by moderní klobouk ocenil?

 

2_Nastassia_Aleinikava2/ Další kousek, který zaručeně potěší každého lovce stylu, přináší designérka Nastassia Aleinikava. Na DesignSupermarketu představí svou první kolekci slunečních a dioptrických brýlí, ručně vyrobených z materiálů značky Mazzucchelli.

 

3_Hana Poli_üvkova_ü3/ Od designérky Hany Polívkové můžete nakoupit na DesignSupermarketu šperky z kolekce „twisted“, které jsou vytvořeny jako jemné drapérie a nitě, stáčející se do provazů, uzlů a smyček. Vyznačují se subtilností a nepravidelností. Připomínají staré slovanské šperky z muzejních sbírek. Hlavním inspiračním zdrojem pro tuto kolekci byla příroda v celé své kráse.

 

 

4_Mirka Horka4/ Mirka Horká představí novou edici její známé betonové kolekce, jenž je nositelná a praktická ke každodennímu užívaní. Vhodný dárek nejen pro dámy, ale i pro pány.

 

5_WEMOVE5/ Od značky Wemove můžete pořídit sportovní oděvy jako barevné zajímavě řešené legíny, tepláky, šortky, trika, bundy, ale i sportovní doplňky, jako jsou ekologické lahve equa, čepice a ponožky.

 

6_Fain wood6/ Fain wood je novým projektem ve světě dřevěných interiérových doplňků, který na festivalu představí dva designové kousky pro ženy. První je stojan na šperky navržený Borisem Klimkem, který se inspiroval těžbou zlata na Šumavě, a druhým produktem je šperkovnice z designového studia Hipposdesign. Inspiraci pro vytvoření této šperkovnice hledali její autoři Tobola a Babák u meandrů Vltavy. Pod stromečkem ji jistě ocení ženy, které rády pečují o své šperky.

 

7_LU7/ Potrpí si vaše přítelkyně, žena, maminka na kabelky? Značka L/U, designérky Lucie Kratěnové, představí limitovanou kolekci doplňků z neošetřené hověziny s detaily z dančí kůže. Díky specifickému způsobu zpracování změní materiál v průběhu nošení odstín od béžového až po finální tmavě hnědý.

 

8_bylynebyly8/ Pokud chcete pořídit designovou hračku pro děti, vybírejte z portfolia značky Bylynebyly. Tuto skupinu tvoří mladé designérky, které se potkávají na chodbách pražské UMPRUM a přivedla je dohromady chuť vymýšlet a vyrábět produkty pro děti, které svojí podobou a funkčností dokáží podněcovat dětskou fantazii k tvorbě nových světů a příběhů.

 

9_LUCIELA TASCHEN OVAL_big tasche cognac_psani pink_small9/ Luciela Taschen nabídne aktuální kolekci tašek LT Oval, která je obohacena o nové modely a živé barvy. Jsou pro ni charakteristické oblé hrany, multifunkčnost, jednoduchost, vůně kůže a svoboda.

 

10_KEMPINK-lis_îejni_ük10/ Designérky tvořící pod značkou Kempink povznesly ponožky z funkčního kusu oděvu na osobitý módní doplněk a vyrábějí je v malých nápaditých sériích. Na DesignSupermarketu bude možné zakoupit ponožky kolekce Adam, pletené na dnes již historických strojích, i barevné ponožky inspirované přírodou v kolekci Herbarium.

 

11_Nanovo11/ Pokud víte, že by jako dárek udělal radost bytový doplněk, navštivte prezentaci Nanovo. Nabízí pouze originální designové předměty z druhé poloviny 20. století, které prošly částečnou nebo kompletní renovací. Na DesignSupermarketu mimo své klasiky nabídnou také předměty zachráněné z již neexistujícího hotelu Praha.

 

12_VOALA_limitovana_kolekce_7212/ Značka Voala vytvořila pro DesignSupermarket limitovanou kolekci exkluzivních potištěných sešitů, které vynikají barevným gradientem. Každý kus je originál a každý si takový sešit zamiluje.

 

13_SOAP_Helena Heinz13/ Designérka Helena Heinz a její značka Soap představí nové doplňky jako třeba tašky na jógu, které propojila se stávajícími edicemi jejích mýdel.

 

14_knihkupectvi_ü_Kniha Obsese14/ V knihkupectví DesignSupermarket, budete moci pořídit unikátní knihy a magazíny zaměřené na umění, design, módu a architekturu. Úplnou novinkou pak bude kniha Obsese, která představuje prostřednictvím rozhovorů a fotografií 20 významných českých umělců jako je Karel Malich, Jaroslava Brychtová, Milan Pinkava, Krištof Kintera, David Černý a patnáctka dalších. Na své si přijdou i rodiče nebo spíše jejich děti. Velkou část knihkupectví DesignSupermarketu tvoří sortiment kvalitních knih pro děti.

 

15_Real Breakfirst15/ Pro ty, kteří berou jídlo a s ním spojené stolování jako nedílnou součást svého života, můžete vybírat z autorské limitované série potřeb pro stolování nové značky Real BreakFirst. Jedná se o nádobí z porcelánu a keramiky ručně dekorované kobaltem. Série je doplněná textilními servírovacími potřebami nejen s bramborovým potiskem.

DesignSupermarket 2015 se bude konat od 10. do 13. 12. 2015 v Kafkově domě na adrese Náměstí Franze Kafky 3 u Staroměstského náměstí.

Více informací najdete na webu nebo na Facebooku

PŘIPRAVILA NIKOLA LÖRINCZOVÁ
REDAKČNÍ ÚPRAVA DOMINIKA ZÁVESKÁ

Kategorie: Dekor
Tagy: dárky tipy Vánoce
Sdílejte článek

Diskuze