tipy

Mladé čerstvé kořeny pampelišky
Recepty

5 výhod pampeliškového kořene, které podpoří vaše zdraví. Vyzkoušejte z něj tyto chutné recepty!

Pampeliškový kořen není pouze obyčejnou bylinou, která roste u vás na trávníku. Celá rostlina v sobě totiž skrývá úžasné zdravotní benefity – zvlášť kořen pampelišky.  V článku společně prozkoumáme jeho potenciál a inspirujeme vás lahodnými recepty, jak můžete začlenit tuto přírodní lahůdku do vaší stravy.

Kalkulačka a peníze
Spotřebiče

Hluboko do kapsy? S našimi tipy ušetříte na elektřině i plynu

V každé domácnosti se najde prostor ke zlepšení, co se týká šetření. Chcete si pohlídat finance či dělat věci zodpovědněji? Máme pro Vás několik tipů, jak ušetřit za elektřinu i plyn a žít úsporněji každý den.

Hřejivý minimalismus
Design interiérů

Hřejivý minimalismus aneb jak vytvořit útulný a teplý domov

Minimalismus si drží místo mezi oblíbenými interiérovými styly díky své čistotě a estetice. Vyznačuje se rovnými liniemi, vzdušnými prostory, redukcí zbytečností a tlumenou barevnou paletou, které dominuje bílá, šedá či černá. Zatímco mnozí lidé oceňují jeho uklidňující účinek, na jiné působí chladně. Odpovědí jim je warm minimalism – tedy hřejivý minimalismus.

Prodej vánočních stromků
Rady a Tipy

Ohromte rodinu dokonalým vánočním stromkem: Tipy k výběru a péči

Na vytvoření správné vánoční atmosféry se podílí mnoho faktorů. Jedním z nejsilnějších je krása a vůně živého stromku. Pokud si vyberete správný typ stromku a budete s o něj dobře starat, vydrží zdravý a krásný až do Tří králů, tedy do 6. ledna.

Tekoucí voda z kohoutku
Kuchyně

Vybíráte kuchyňskou baterii? Už nestačí brát ohled jen na vzhled a velikost

Kvalitní kuchyňská baterie je neodmyslitelnou součástí moderní kuchyně. Dnes od ní očekáváme, že zvládne podstatně víc než obyčejný vodovod s teplou a studenou vodou. Ideální je, když je úsporná, obsahuje sprchu na mytí ovoce a zeleniny, ještě lepší, když má zabudovaný filtr na čistou pitnou vodu. Vybavení záleží samozřejmě na tom, kolik financí můžeme a chceme do kuchyňské baterie investovat.

Interiérové dveře
Design interiérů

Vybírejte interiérové dveře jako profesionál! S těmito tipy nešlápnete vedle

Plánujete vyměnit interiérové dveře? Možná jste se pozastavili nad otázkou, zda musejí být všechny dveře v interiéru stejné, zda si vybrat jednoduché, nebo spíše trendové eklektické. Podívejme se, co radí interiéroví designéři – jak vybrat dveře, aby esteticky či zajímavě dotvořily váš interiér.

Dekor

15 tipů na vánoční dárky „made in Česko“

Co takhle dát letos k Vánocům svým blízkým něco originálního, a ještě tím podpořit mladý český design? Pokud vám chybí dostatek inspirace, máme pro vás několik tipů na vánoční dárky, které mají hodnotu a duši. Pocházejí totiž z dílen mladých českých designérek a designérů, kteří předvedou své aktuální kolekce z oblasti módy, šperku, produktového designu, ilustrace a grafického designu na přehlídce současného designu v Praze – DesignSupermarket 2015.

(foto: home-designing.com)
Design interiérů

Nadčasový industriál – tipy pro stylový domov

Industriální styl je oblíbený, zejména pro svou nadčasovost. Přesto působí velmi aktuálně a „in“. Přinášíme vám pár tipů na povedené kousky, s nimiž si ostudu rozhodně neutrhnete.

Rady a Tipy

10 úkolů pro vaše rostliny v zimě

Zahradník vám poradí jak pečovat o rostliny v zimě na zahradě a v bytě.

Zakládáme květinovou louku
Rady a Tipy

Zakládáme květinovou louku

Symbolem volnosti, letní pohody, krásy a zdravé krajiny jsou rozkvetlé louky. Každý, kdo vlastní zahradu, ačkoli i malou, může mít vlastní květinovou loučku. K přípravě půdy na vysévání je vhodný podzim, zima nebo předjaří, pokud právě není sníh, mráz či bláto. Půda je tehdy vlhká a máme to bez starostí.