Zdroj: Mountfield

Ty pravé Vánoce

07. 12. 2021 Sdílet

Češi vánoční tradice milují. Skoro každý touží po nazdobené domácnosti a neváhají utratit nemalé peníze za vánoční výzdobu.

Vánoce stojí a padají se stromečkem, bez této stálice by nikdy nebyly to pravé ořechové. Bez stromku jednoduše nejsou Vánoce. Jaký by měl být ten správný vánoční stromek? Nepochybně co největší, pravidelně rostlý, s hustými větvemi. A měl by také krásně vonět. A bez opadání vydržet aspoň do Tří králů. V Česku se před Vánocemi prodá okolo 1,3 milionů stromků.

Jedle vánoční s dárkami

Zdroj: Mountfield

V ČR se nejčastěji prodává kavkazská jedle, smrk ztepilý nebo pichlavý a černá borovice. Liší se tvarem a hustotou koruny, umístěním jehličí na větvích a samozřejmě cenou. Borovice a smrk určené na vánoční stromky bývají obvykle české provenience. Jedle se často dovážejí, protože u nás se jim kvůli vysokým ekologickým nárokům (vzdušná vlhkost, ideální půda, čistý vzduch, místo chráněné před větrem a mrazem) příliš nedaří. Borovice vydrží nejdéle. Má řidší větve, které jsou ze všech stran obrostlé dlouhým, pichlavým jehličím. Jedle vydrží skoro stejně dlouho a má ze všech stromků nejhustší větve. Polodlouhé jehličí je obrůstá ze tří stran a píchá nejméně, takže se s ní nejpohodlněji manipuluje. Smrk opadá nejdřív. Větve má skoro stejně husté jako jedle a jsou pokryté jehličím naplocho ze dvou stran. Jehličky jsou krátké a pořádně pichlavé.

Není jedle jako jedle

K nejoblíbenějším stromkům na našem trhu v posledních letech ale patří kavkazské jedle. A mezi největší exportéry těchto krásných kavkazských jedlí patří Dánsko. Samozřejmě záleží na vkusu každého, ale kavkazská jedle je skutečně nádherná a snese označení královna mezi vánočními stromy. Vyniká bohatou a pravidelnou korunou, až tři centimetry dlouhým tmavozeleným jehličím a má větve od paty až po špičku. Její výhodou je také dlouhý trvanlivost.

Muž mezi vánočními stromky s etiketou

Zdroj: Mountfield

Když si ji koupíte, doma ji hned uložte do nádoby s vodou, ideálně do kýble, a nechte stromek v chladném prostředí až do doby, než ho budete zdobit. „Kavkazské jedle, které nabízíme v našich prodejnách vozíme z dánských plantáží, protože jsou tam pro ně ideální klimatické podmínky, jsou proto velice pěkné, a také díky našim dlouholetým obchodním vztahům a velkým odběrům, můžeme nabídnout zákazníkům velmi příznivou cenu,“ říká Ondřej Pikl, produktový specialista z Mountfieldu, který patří mezi největší domácí prodejce vánočních stromků. Každoročně doveze z Dánska okolo 350 tisíc kavkazských jedlí, což odpovídá 350 plně naložených kamionů.

Vánoční výzdoba je pouze na vás

Kavkazskými jedlemi ale Vánoce v Mountfieldu nekončí. V nabídce má kromě vánočních stromečků až 1000 druhů vánočních dekorací a ozdob. Sortiment tvoří LED osvětlení, vánoční ozdoby, věnce, svíčky, svícny, plyšové figurky sněhuláků a sobů a mnoho dalších položek.

vánoční výzdoba

Zdroj: Mountfield

Už dávno nestrojíme jen stromeček, ale i dveře, okna, poličky nebo pořizujeme vánoční plyšáky, které potěší nejen ty nejmenší členy rodiny. Vánoce nastávají jednou za rok a ozdobami není třeba šetřit. Vločky, hvězdičky, lucerny, závěsné koule, plyšáci a spousta světýlek k té pravé sváteční atmosféře bezpochyby patří.

Bánoční dekorace lesní zvířátka

Zdroj: Mountfield

„Žhavým trendem posledních let jsou přírodní materiály. Kromě jiného najdete v naší nabídce velké množství překrásných vánočních věnců v různých barevných provedeních. Nově jsme také sortiment rozšířili o oblíbená lesní zvířátka jako jsou veverky, lišky a ježci vyrobené z přírodních materiálů. Trendy mezi barvami pro letošní rok jsou bílá a kovově šedá. Dekorace v bílých barvách jsou oblíbené dlouhodobě, a mají proto v našem sortimentu své místo. Krásné, kovově šedé ozdoby jsme zařadili do sortimentu v letošním roce nově a věříme, že se našim zákazníkům budou líbit,“ vysvětluje produktová specialistka Mountfieldu Kateřina Toupalová.

Důležitou součástí Vánoc jsou adventní věnce, svícny a lucerny, ty nám dělají parádu celoročně, ale během vánočních svátků mají daleko podstatnější roli. Svíčka zapálená při štědrovečerní večeři je naprostou samozřejmostí. Večerní atmosféra se pak stane hřejivější, útulnější a romantičtější.

Vánoční stromek s dárkami

Tradiční Vánoce. Zdroj: Mountfield

Velmi populární je v posledních letech tematická vánoční výzdoba. „Pro naše zákazníky jsme tentokrát připravili hned šest možných variant. Mohou si zvolit dekorace v severském stylu, ale také výzdobu staročeskou, sněhobílou, tradiční, moderní nebo také v duchu mrazivé pohádky.

Vánoční stromek s dárkami

Severské Vánoce. Zdroj: Mountfield

Dlouhodobě oblíbenou barvou vánočních dekorací je bílá, ale v tomto roce se k ní přidává i elegantní kovově šedá, která se skvěle vyjímá zvlášť v moderních interiérech,“ říká produktová specialistka z Mountfieldu Kateřina Toupalová.

Více informací o vánočních dekoracích naleznete na www.mountfield.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Mountfield

Kategorie: Dekor
Tagy: Od partnerů Vánoce Vánoční dekorace vanoční inspirace vánoční stromky Vánoční výzdoba
Sdílejte článek