FOTO HORNBACH

Předvánoční, vánoční a silvestrovské trendy roku 2018

05. 11. 2018 Sdílet

Ačkoli do Vánoc ještě nějaký ten pátek zbývá, jedno moudré přísloví praví, že kdo je připraven, není překvapen. Protože se trendy nedotýkají pouze módního průmyslu, prozradíme vám, jaké budou ty letošní v oblasti předvánoční a vánoční výzdoby. Přidáme také pár silvestrovských tipů, abyste konec letošního roku oslavili se vší pompou a parádou.

Návrat zpět k přírodě

S trendem inspirovaným přírodou jsme se setkali již minulý rok. Ani letos ale nezůstane pozadu. Ozdoby vyrobené z přírodních materiálů doplňte o moderní prvky. Skvěle se hodí například kousky voňavých větviček oblíbených jehličnanů, ledabyle zavěšené nad jídelním stolem v kuchyni nebo obývacím pokoji. Větvičky ale můžete nejen zavěsit, ale také je dekorovat do vázy, která bude ladit s ostatním vybavením pokoje. Jehličnan ozdobte baňkami a svátečními doplňky v oblíbených barvách. Nejen, že místnost krásně provoní, také dodá nádech výjimečnosti a luxusu.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

In budou pastelové barvy

Stejně jako výzdoba podléhají módním trendům také barvy. Předvánoční atmosféru navodíte s odstíny fialové. Vyrobit si můžete třeba adventní věnec s fuchsiovými svíčkami nebo slavnostní svícen v lila barevné kombinaci. Co se týče samotné vánoční výzdoby, letos vsaďte na pastelové barvy – zejména kombinaci modré, červené, žluté a zelené. Použít můžete samozřejmě celé barevné spektrum, tyhle barvy ale zkrátka pofrčí. Zapomínat nemusíte ani na oblíbenou zlatou nebo stříbrnou a na venkovní vánoční osvětlení, které k Vánocům neodmyslitelně patří.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Vánoční stromeček v neutrálních barvách a řídké výzdobě

A opět se vrátíme k přírodě. A to zejména u zdobení vánočního stromečku. Letos si zajděte pro jedličku, smrček nebo borovici s opravdovým předstihem. To proto, abyste si mohli vybírat z bohaté nabídky vzrostlých a dobře stavěných stromků. Pokud dáváte přednost umělému vánočnímu stromku, tak to se sháněním budete mít jednodušší. Právě ty by totiž měly určovat styl výzdoby a podtrhnout celkový ráz místnosti. Stromeček letos zdobte pouze velmi řídce v neutrálních barvách (například bílé) a s velmi jemnými a decentními dekoracemi. Nezapomeňte ho bezpečně ukotvit ve stojanu na vánoční stromek, ať se vám v čase vánočním nestane nepříjemná nehoda.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Černé doplňky budou působit elegantně

Pokud patříte mezi domácnosti, které nad krb během Vánoc pravidelně umisťují pestrobarevné ponožky, letos to zkuste s černobílou kombinací, které nelze upřít jedinečnou eleganci. Černé bytové doplňky ale můžete postavit také k samotnému krbu nebo vstupním dveřím. Příjemnou a útulnou náladu navodí nejrůznější lucerny nebo držáky dřeva. A u dřeva ještě chvíli zůstaneme.

Dřevo hraje prim

Slavnostní tabule by letos měla během vánočních svátků a silvestrovských oslav obsahovat co nejvíce dřevitých doplňků a dekorací. Zajímavé jsou například cca dva centimetry vysoké pláty dřeva, které jednoduše vložíte pod talíř. Dřevem můžete dekorovat také svícny nebo větší skleněné nádoby, kde najdou uplatnění dřevité dukátky, ale třeba také nejrůznější druhy šišek a větviček. Opět zde můžeme pozorovat nezkrotitelný trend návratu k přírodě.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Silvestrovské oslavy s květinami a gigantickými dekoracemi

V úvodu našeho článku jsme se zmínili také o oslavách Nového roku. S pohoštěním vám příliš neporadíme, prozradíme ale, že letos budou in gigantické dekorace a dekorace vyvedené v květinových motivech. Sehnat čerstvé a cenově dostupné květiny sice nebude během zimy nic jednoduchého, nahradit je ale můžete například květy látkovými. Květovanou dekorací můžete ozvláštnit nejen slavnostní tabuli, ale také lahve, talířky pozvaných hostů či vybavení pokoje.

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH

Kategorie: Trendy
Tagy: Od partnerů Vánoční dekorace vanoční inspirace vánoční stromky
Sdílejte článek