Zdroj: istock.com

Černá nikdy nevyjde z módy! Jak ji však použít s mírou, aby váš domov získal ten správný osvěžující akcent?

04. 02. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Díky ikonám jako Coco Chanel víme, že černá nikdy nevyjde z módy, a platí to i v interiéru. Tato výrazná barva dokáže být dramatická, tajemná a elegantní. Jak ji však použít s mírou, aby váš domov získal ten správný osvěžující akcent?

1. Kontrasty

Předsíň či vstupní chodba jsou dopravní tepnou vašeho domu. Udělejte na své návštěvy nezapomenutelný první dojem! Jak? Vsaďte na minimalistické doplňky a originální design. Výrazný rám zrcadla, černá svítidla či netradiční věšák vytvoří s bílými stěnami úžasný kontrast a zaujmou na první pohled.

Černá barva v předsíni

Zdroj: Alquimia Deco

2. V rámu

Černé rámy oken a dveří jsou mimořádně žhavým trendem. Čím dál tím častěji se objevují v koupelnách jako sprchové zástěny, ale i v podobě subtilních rámů prosklených dveří, které oddělují jednotlivé místnosti v interiéru. Úplně nový vzhled však získáte i výměnou klik na dveřích nebo úchytek na nábytku. Oblé, hranaté, matné, elegantní či industriální – výrazné kování změní i celkem obyčejné dveře k nepoznání!

Černý rám dveří

Zdroj: David Lovatti

3. V něžném zátiší

Zátiší s černými prvky je nadčasové a klasické, vytváří hru protikladů, přičemž nechává vyznít ostatní barvy. Dobře vypadají černé svícny, černé zarámované fotografie či plakáty, zajímavě bude působit i tmavá kameninová váza. Ať už do ní vložíte jednoduché sušené květy, nebo zelenou olivovou ratolest, touto kombinací zaručeně přitáhnete pozornost.

Černé doplňky

Zdroj: Pottery Barn

4. Neobyčejně obyčejná

Nemáte v oblibě velké police? Nevadí. Prázdnou stěnu osvěží i celkem malá jednoduchá polička. Můžete si na ni vystavit oblíbené hrnky, kořenky či malý hmoždíř, a v kuchyni tak získáte praktického pomocníka, se kterým budete mít ty nejpoužívanější věci stále po ruce.

Ćerná police

Zdroj: WestwingNow

5. Přitažlivá

Černá dokáže podtrhnout detaily a místnost díky ní působí výrazněji a dynamičtěji. Ve správném poměru se stává pomyslnou třešničkou na dortu. Jedním z nejpopulárnějších moderních barevných schémat je kombinace černé s bílou. Pokud nechcete, aby působila příliš stroze, zútulněte ji pomocí jemnějších odstínů (např. béžová, šedá) přírodních materiálů (např. dřevo, kůže).

Černo-bílá kombinace v interiéru

Zdroj: House of Jade Interiors

6. Geometrická

Černá v obýváku zaujme v podobě menšího solitérního nábytku, stínidel na svítidlech, polštářů s černobílým designem či ve formě geometrického vzoru na koberci. V případě textilií se snažte, aby si zvolené vzory navzájem nekonkurovaly. Ať už to bude botanický, nebo geometrický design, či sáhnete po minimalistických siluetách, vytvořte z nich dvojici a obklopte je polštáři a dekami v neutrálních odstínech.

Černá barva v obývacím pokoji

Zdroj: Covet House

NÁŠ TIP

Černou doporučujeme kombinovat ve větší míře s neutrálními odstíny, tmavé doplňky použijte vždy jen jako akcent.

7. V siluetách

Přidání černé nebo tmavších odstínů výborně vypadá v ložnici. Jde o intimní místnost, kde tato barva navodí správnou náladu na relax a prostor vizuálně zatraktivní. Klidný dámsky budoár v šedých a zemitých tónech nechává vyniknout oblé linie na zrcadle, židli, svítidlech a dekoracích. Vytvářejí dojem jemné skici precizního umělce, ze kterého vyzařuje elegance a klid.

Černá barva v ložnici

Zdroj: IKEA

Text: Katarína Paukeje
Foto: shutterstock.com, Alquimia Deco, David Lovatti, Pottery Barn, WestwingNow, House of Jade Interiors, Covet House, IKEA
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Trendy
Tagy: černá barva interiérové doplnky ložnice obývací pokoj police předsíň textilie trendy v bydlení
Sdílejte článek

Diskuze