Teplovodní krbová vložka

Teplovodní krbová vložka je určena k vytápění domu nebo stavby pomocí teplé vody, která se vytváří ve výměníku topeniště. Odtud je čerpadlem odváděna do radiátorů do jednotlivých bytů nebo místností domu. Množství nových staveb a zrekonstruovaných domů snižuje svou energetickou náročnost a tehdy přijdou na řadu teplovodní krbové vložky. Taková teplovodní krbová vložka se může napojit jako pec na ústřední topení a poskytovat tak teplo do celého domu. Výkon výměníku je maximálně 12,1 kW. Pokud je krbová vložka umístěna v místnosti, výkon zůstává maximálně na 2kW. Více podrobnějších informací získáte i v jednotlivých článcích, které jsme pro vás připravili o této tematice.
Vše o krbových vložkách a krbových kamnech s teplovodním výměníkem
Elektrický krb

Vše o krbových vložkách a krbových kamnech s teplovodním výměníkem

Krby či krbová kamna slouží většinou jako další alternativa k některému z hlavních způsobů vytápění rodinných domů. Jsou příjemným zdrojem tepla, a i když už dávno nejde o sice romantické, ale málo účinné otevřené krby, živý oheň zůstává. My se dnes budeme zabývat krbovými vložkami a krbovými kamny s teplovodním výměníkem.

Teplovodní krbová vložka se zadním přikládáním KV 025W 01/02 BD
Krbová vložka rohová

Teplovodní krbová vložka se zadním přikládáním KV 025W 01/02 BD

Podzim již klepe na dveře a sním spojené chladnější počasí, proto mnozí z Vás určitě přemýšlí nad zdrojem tepla pro svoje nové nebo stávající obydlí. Česká firma Romotop ze Suchdolu nad Odrou Vám přináší komplexní, ekologické a ekonomické řešení v podobě teplovodních krbových vložek KV 025W s přikládáním ze předu a KV 025W BD s přikládáním zezadu.

Krbová kamna a krbové vložky v pasivním domě
Krbová kamna

Krbová kamna a krbové vložky v pasivním domě

Majitelé domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že jste jimi i vy? Firma Romotop ze Suchdola nad Odrou Vám přináší na tomto poli celou řadu řešení.