zdroj: SIEGL Petr s.r.o.

Jak vyřešit problém s odvozem a likvidací většího množství odpadu a stavební suti?

18. 05. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Při rekonstrukci staršího domu i stavbě nového vždy vznikne množství stavební suti a odpadu. Stejně tak vyklízení bytů, sklepů a půd znamená mnoho různého odpadu. Tento materiál je samozřejmě třeba nechat odvézt a zlikvidovat. Pokud se rozhodnete zařídit si vše na vlastní pěst, největší potíž nastane v případě likvidace odpadu, která musí proběhnout v souladu s platnou legislativou, tedy zákonem o odpadech.

zdroj: SIEGL Petr s.r.o.

zdroj: SIEGL Petr s.r.o.

Je důležité roztřídit jednotlivé druhy odpadu a nechat zrecyklovat vše, co je možné. Zbytek se pak umístí na skládku nebo odveze do spalovny. Tuto pracnou a náročnou činnost ale naštěstí můžete nechat na profesionálech, což vám situaci jistě velmi usnadní.

Kontejner podle potřeby

Při větším množství nepořádku je ideální obrátit se na specializovanou firmu, pro kterou je odvoz odpadu a stavební suti denním chlebem. Například společnost Siegl působící na území hlavního města Prahy a v okolí má k dispozici velkoobjemové kontejnery od 3 m³ až do 40 m³. Podle množství odpadu, který je potřeba odvézt, a také podle velikosti prostoru, kam se dá velkoobjemový kontejner postavit, zvolíte jeho ideální velikost. Pak stačí jen kontaktovat pracovníky firmy a v domluvený termín si nechat kontejner přistavit. Společnost je velmi flexibilní, a tak se může jednat o záležitost pouhých několika hodin. Jistě je ale lepší domluvit si vše dopředu.

zdroj: SIEGL Petr s.r.o.

zdroj: SIEGL Petr s.r.o.

V souladu s přírodou i zákony

Veškeré náležitosti ohledně odvozu a likvidace odpadů jsou starostí firmy, vy se můžete v klidu věnovat jiným věcem. Samozřejmě si můžete být jisti, že nic neskončí na černé skládce, ale naopak bude vše zlikvidováno v souladu s platnými zákony a s maximálním ohledem na životní prostředí. Ostatně u spolehlivých profesionálů, jako je i firma Siegl, dostanete potvrzení o likvidaci, bez něhož byste se vystavovali riziku vysoké pokuty. Samozřejmostí je i úklid po odvozu.

zdroj: SIEGL Petr s.r.o.

zdroj: SIEGL Petr s.r.o.

Dvě mouchy jednou ranou

Kromě odvozu suti a odpadu můžete velkoobjemové kontejnery využít i pro dovoz písku a štěrku na stavbu. Tady je navíc k dispozici výhodná nabídka, kdy při zpětném vytížení kontejneru budete mít dopravu zdarma. Ideální je tak nechat si dovézt písek a kontejner rovnou naplnit odpadem.

Využít služeb specializované firmy pro odvoz a likvidaci odpadu sice znamená finanční výdaje, ovšem nijak vysoké vzhledem k času a fyzickým i psychickým silám, které vám tato varianta ušetří.

ZDROJ: PR článek firmy SIEGL Petr s.r.o.

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: kontejner likvidace odpad odvoz recyklace stavebni materialy stavebni sut
Sdílejte článek

Diskuze