Jak na vlastní venkovní kuchyni

03. 09. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Jste vášniví kuchaři a v kulinářských kreacích vám nezabrání ani letní horka? Potom jste zřejmě adepti na vybudování pěkné venkovní kuchyně, kde vás bude při vaření ovívat čerstvý vánek. Vaší odměnou bude příjemný zážitek pro vás i vaše strávníky, kteří si na vaše kuchařská kouzla počkají pod širým nebem klidně o chvilku déle.

Co by nemělo ve venkovní kuchyni chybět

Při plánování vždy zohledněte svůj běžný pracovní postup v kuchyni. V případě, že se například věnujete výhradně grilování, je smysluplné postavit kuchyňský modul s grilem doprostřed. Mimořádně oblíbená jsou velkoformátová profi zařízení na plyn. Kdo griluje na plynu či na dřevěném uhlí, nepotřebuje elektřinu, tak se nebudete muset starat ani o její přívod ven. Mít ve venkovní kuchyni dřez je mimořádně praktické.

Na zahradě tedy potřebujete mít i vodovodní přípojku. Vodu, kterou jste používali pro mytí salátu či zeleniny, můžete odvést do záhonů jako vodu na zalévání. Vodu, ve které plavou mycí přípravky, zbytky jídla nebo tuky, je nutné zlikvidovat. Přes zimu nezapomeňte odmontovat vodovodní přípojku. Hadice a baterie by mohly zamrznout a prasknout.

venkovní kuchyně

Základem každé kuchyně, i té venkovní, je kvalitní vybavení. Když k tomu přibyde i kvalitní zpracování a příjemná kombinace materiálů, je venkovní vaření radost. www.truhlarstvisuchanek.cz

venkovní kuchyně

Při budování zahradní kuchyně v Klecánkách se obrátili majitelé na profesionální firmu. www.politus.cz

 

venkovní kuchyně

Elegantní BBQ terasu s kuchyní v resortu Vyhlídka Šlovice vybudovala firma Politus Outdoor Solutions v Libomyšli. Celá konstrukce, stejně jako veškeré spotřebiče a systém úložných prostor jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli a jsou tak vysoce odolné i v nejnáročnějších podmínkách. www.politus.cz

Zahradní kuchyně může být místem, kde strávíte celé léto.

Vybudovat si ji můžete svépomocí, ale k dosažení profi výsledku doporučujeme oslovit profesionála.

Při plánování kuchyně berte v úvahu i orientaci místa.

Je dobré vybrat místo chráněné před povětrnostními vlivy i ruchem ulice.

venkovní kuchyně

Elegantní nerezová venkovní kuchyň stojí v Libomyšli. Všechny spotřebiče, dveře, zásuvky a doplňky jsou ryze české výroby, stejně jako kompletní, na míru vyrobená sestava. www.politus.cz

Náklady a náročnost

Je těžké říct, kolik financí budete muset vynaložit právě na tu vaši kuchyň. Záleží na tom, jak moc se rozmáchnete a jak luxusní ji budete chtít, pro jaký materiál se rozhodnete a jestli budete počítat i se zázemím pro stoly, židle a případně nádobí. Když budete skromní, vystačíte si s málem, ale můžete se rozparádit a investovat do zahradní kuchyně i několik desítek až stovek tisíc.

Přečtěte si také:

Jak postavit letní kuchyň na zahradě

Výši financí také předurčuje to, zda se pustíte do práce sami, nebo se raději rozhodnete pro profesionální firmu, kterých už najdete celou řadu a které zvládnou vybudovat kuchyň, jakou vám budou sousedé závidět. Víc romantiky si naproti tomu užijete, když si vybudujete venkovní kuchyň tak říkajíc na koleni a třeba do ní zrecyklujete i pár kusů starých kredencí, dřez po babičce a zapomenutý stavební kohoutek, který dodá místu punc ležérnosti.

venkovní kuchyně

Pojízdná zahradní kuchyně je opatřena pogumovanými kolečky pro snadnou manipulaci. Její cena se pohybuje od 160 000 Kč. www.politus.cz

Na zahradě potřebujete mít elektrickou a vodovodní přípojku.

Přes zimu je potřeba vodovodní přípojku odmontovat. Hadice a baterie by mohly mrazem prasknout.

Náklady na vybudování kuchyně se mohou výrazně lišit.

Vybavení kuchyně se může vyšplhat až do výše několika desítek tisíc, ale potom je zážitek z vaření na profesionální úrovni.

TEXT. MARTINA PAULOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM VE SPOLUPRÁCI S FIRMOU HORNBACH
ZDROJ: časopis HOME

Kategorie: Realizace zahrad
Tagy: letní kuchyň Od partnerů venkovní kuchyně
Sdílejte článek

Diskuze