Zdroj: Shutterstock

Nový gril na podzimní rožnění? Poradíme podle čeho vybírat

17. 09. 2023
Diskuze (0)
Sdílet

Zvuk syčícího steaku, lákavá vůně grilované kukuřice, pronikavý smích a hřejivé sluneční paprsky. To je ideální grilovačka. Vše klapne na výbornou hlavně díky správnému grilu. Při jeho výběru je proto dobré zvážit všechna pro a proti u jednotlivých typů.

Podle čeho vybírat?

Pokud ještě nevlastníte gril, nastal čas poohlédnout se po všech možnostech. Ať už zvažujete klasický gril na dřevěné uhlí, elektrický, nebo plynový gril, každý z nich má jedinečné vlastnosti. Při výběru zvažte rovněž velikost, typ paliva, požadované vlastnosti a v neposlední řadě také váš rozpočet.

Kukuřice z grilu

Nejen maso se dá na grilu velmi chutně připravit. Zdroj: Shutterstock

„Každý model má své výhody i nevýhody, proto je potřebné obeznámit se s klíčovými charakteristikami. To vám pomůže správně se rozhodnout. Důležitým faktorem je zároveň to, jaký styl přípravy pokrmů a úroveň pohodlí od svého grilu očekáváte. Pokud si stále nejste výběrem grilu jisti, poraďte se s personálem, který vám pomůže najít ten správný kousek,“ hovoří David Benda, odborník z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach.

Přečtěte si také:
Jednoduché recepty na grilování masa, sýrů a zeleniny

Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů grilů?

Gril na dřevěné uhlí

Klasický model, který je oblíbený pro jedinečnou a nezaměnitelnou uzenou chuť grilovaných pokrmů, je dostupný ve všech cenových kategoriích a velikostech. Výhodou je jednoduchá montáž a skladování. Nevýhodou je, že si budete muset na jídlo chvíli počkat, protože je potřeba jej déle rozpalovat.

Pes

I domácím mazlíčkům jídlo z grilu velmi voní. Zdroj: Shutterstock

Elektrický gril

Je v oblibě především všude tam, kde není k dispozici zahrada. Hodí se ke grilování na balkonech či terasách. Je skladný, má krátký čas zahřívání, nevytváří žádný dým a snadno se čistí. Nedoceněnou výhodou je rovnoměrné rozložení tepla na grilovací ploše, díky čemuž je vhodný i k zapékání.

Grilování

Grilování se obejde i bez zahrady, stačí terasa či balkon. Zdroj: Shutterstock

Plynový gril

Je typický rychlým uvedením do provozu a jednoduchým regulováním ohně. Většina plynových grilů má taktéž vedlejší horáky, což umožňuje efektivní přípravu jídla. Nevytvářejí dým, a proto jsou vhodné i na balkony.

Přečtěte si také:
Zajímavé recepty z česneku: Vyzkoušejte například černé stroužky, které se řadí mezi superpotraviny

Fotogalerie

Text: Lucia Blažiová, Hornbach
Foto: Shutterstock
Zdroj: časopis HOME

Kategorie: Relax v zahradě
Tagy: grilovani Od partnerů Zahradní gril
Sdílejte článek

Diskuze