Zdroj: Mountfield

Letní koupání ve vlastním bazénu? Je nejvyšší čas začít.

04. 03. 2021 Sdílet

Nejvhodnějším časem pro koupi bazénu jsou právě jarní měsíce. Kromě toho, že teď bazén koupíte rozhodně výhodněji, budete mít navíc i dostatek času na jeho instalaci a zprovoznění. Zajistíte si tak už letos parádní koupací sezonu.

Zájem o bazény roste každým rokem, ale výrazný nárůst zaznamenali prodejci v loňském roce, neboť lidé v důsledku koronavirové pandemie trávili většinu volna na svých zahradách u domů či na chatách a chalupách a budovali si své vlastní koupací oázy. Dokonce poptávka převyšovala nabídku.

Bazény můžeme v zásadě rozdělit do dvou skupin na jednoduché nadzemní bazény a rodinné zapuštěné bazény, radí Bohdan Bláha, vedoucí odboru kopaných bazénů společnosti Mountfield.

Nadzemní bazény jsou nejlevnějším a nejjednodušším řešením. Nejkratší cestu ke koupání ve vlastním bazénu představují nadzemní samonosné nafukovací či rámové bazény. V jejich případě není potřeba zabývat se složitou instalací. Nafukovací bazény jen nafouknete, napustíte vodou a můžete se okamžitě koupat. Rámové bazény sestavíte pomocí rychlospojek, napustíte vodou a také si hned užíváte koupací sezonu.

Další alternativou rodinných bazénů jsou foliové bazény se stěnou z hlubokotažného ocelového plechu. Jejich zprovoznění lze zvládnout během jednoho jediného dne. Jejich výhodou je mimo jiné i to, že je můžete i částečně nebo úplně zapustit do země. A můžete je také zapustit i do svahu. K dostání jsou v různých objemech, velikostech a v kruhovém či oválném provedení. Finální podobu bazénu si můžete dotvořit podle svého například díky možnosti výběru vnitřních folií s různým designem.

Nadzemní bazén Azuro

Nadzemní bazén Azuro

Nadzemní bazén Azuro Zdroj: Mountfield

Pokud zákazník od bazénu očekává více, je před ním poměrně složitý úkol. Zvolit správný zapuštěný bazén totiž není vůbec jednoduché a neexistuje žádná univerzální volba vhodná pro každého. Každý pozemek je totiž jiný a s ohledem na to je někdy nezbytné volit určitý typ bazénu, který se ovšem musí líbit i budoucímu majiteli. Zájemce o bazén by měl proto oslovit renomovanou firmu, která nabízí velké množství konstrukčně různorodých bazénů, zajistí vám komplexní služby a provede vás celou cestou – od samotného výběru až po instalaci a zprovoznění bazénu a zároveň bude schopná se v budoucnu o váš bazén i postarat a nabídnout další služby, jako například odborné zazimování a odzimování vašeho bazénu.

Ideálním postupem je hned v začátku požádat bazénářskou společnost o příjezd bazénového specialisty na váš pozemek, abyste vaše představy o bazénu konzultovali přímo na místě. Rady, které při tom získáte, mohou být k nezaplacení a v budoucnu vám mohou ušetřit i dost peněz. Nejde jen o výběr bazénu vhodného konkrétně pro váš pozemek (v závislosti na velikosti zahrady, na geologickém podloží, členitosti nebo svahování pozemku, výskytu spodní vody apod.), ale také o rady týkající se např. dopravy, manipulace, uložení bazénu, nebo sladění bazénu s celkovou podobou zahrady a domu.

Co se týče luxusních zapuštěných bazénů, mezi nejoblíbenější jistě patří bazény stavebnicové a designkompozitní, které se skládají z rozměrově variabilních modulů umožňujících realizovat bazén doslova na míru – vybrat rozměry přesně pro konkrétní zahradu nebo zvolit víceúrovňové dno. To znamená, že na jedné straně může mít mělčinu pro bezpečné hrátky dětí a na straně druhé hloubku pro skoky do vody a potápění. Tento typ bazénů je díky extrémně dlouhé životnosti a montáži z jednotlivých modulů tou nejvhodnější volbou i pro montáž v interiéru a na hůře přístupných místech. Těleso stavebnicových bazénů se skládá ze silnostěnných ocelových panelů se speciálním žárovým zinkováním, které zaručují nekompromisní pevnost. Jednoduchou stavební přípravu pro osazení bazénu bez využití betonu pro oporu stěn i dokončovací práce zvládnou šikovní kutilové i svépomocí. Kdykoliv můžete také změnit vzhled bazénu snadnou výměnou vnitřní fólie.

Stavebnicový bazén řady Mercury, model Porto

Stavebnicový bazén

Stavebnicový bazén řady Mercury, model Porto Zdroj: Mountfield

Těleso design-kompozitních bazénů tvoří speciální panely z vysokopevnostního kompozitního materiálu s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Vnitřní povrch těchto typů bazénů tvoří speciální vinylová vrstva s vysokou odolností a životností až 20 let.

Design-kompozitní bazén Métropole, typ Monaco 

Design-kompozitní bazén Métropole, typ Monaco

Design-kompozitní bazén Métropole, typ Monaco Zdroj: Mountfield

Dalším typem jsou skeletové sklokompozitní a keramické bazény, které jsou vyrobeny jako jeden kus na formě. Struktura stěny bazénů tak není oslabena žádnými spoji ani sváry a zajišťuje tedy velmi dlouhou životnost. Moderní sklokompozitní bazény mají mimořádně pevnou konstrukci ze sklokompozitu složeného z několika speciálních vrstev. Tenhle materiál na rozdíl od běžného sklolaminátu netrpí osmózou, která bývá častým problémem u sklolaminátových bazénů. Bazény mají tuhou a odolnou skořepinu zpevněnou skelnými vlákny. Bazény mají integrované schodiště s protiskluzovými nášlapy, díky kterému je vstup do vody mimořádně komfortní a bezpečný.

Sklokompozitní bazén Coral, typ Hit

Sklokompozitní bazén

Sklokompozitní bazén Coral, typ Hit Zdroj: Mountfield

Luxusní keramické bazény jsou vyrobeny z materiálu, který neoxiduje, nekřehne, je tepelně a tvarově stálý a velmi odolný proti mechanickému poškození. Jejich stěny jsou tvořeny z několika vrstev. Jednou z nich je také vrstva keramická. Jsou tvarově propracované a v exkluzivních 3D barvách. Jejich obrovskou výhodou je také velice rychlá, jednoduchá a levná stavební příprava.

Keramický bazén Compact, typ Ametyst

Keramický bazén

Keramický bazén Compact, typ Ametyst Zdroj: Mountfield

Více informací najdete na www.mountfield.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Mountfield a.s.

Kategorie: Relax v zahradě
Tagy: bazény Od partnerů zahradní bazény
Sdílejte článek