Rodina v bazénu -Mountfield
Zdroj: Mountfield

Nejlepší léto je, když … panuje Azuro! Aneb poznejte kouzlo nejoblíbenějších rodinných bazénů v Česku

13. 06. 2023 Sdílet

Hledáte rychlou a snadnou cestu k vlastnímu koupání? Láká vás průzračná hladina křišťálově čisté vody, radost vašich nejbližších, lákavé osvěžení i nekonečné vodní radovánky v příjemném soukromí vlastní zahrady. Přesně to si můžete užívat po celé léto, aniž byste utráceli balík peněz. Letní prázdniny se blíží, a tak téma koupání ve vlastním bazénu a pokud možno s nejrychlejší instalací je velmi aktuální. Ale jak dobře vybrat?

Jak nakupovat?

Jednu z nejdůležitějších rolí bude hrát zřejmě cena. Bazén můžete pořídit v ceně již od několika tisíc korun až třeba po půl milionu – to už se jedná se o luxusní kopané bazény. Co se týče výběru konkrétního typu, je moudré dát na radu odborníků, kteří se na realizace bazénů dlouhodobě specializují a mají tudíž bohaté zkušenosti – a u takových si bazén také pořídit. Co vše nabízí trh v kategorii bazénů s rychlou instalací?

Bazény Azuro s možností částečného nebo úplného zapuštění

„Díky vysoké kvalitě a řadě dalších předností jsou už řadu let u nás velmi oblíbené nadzemní bazény Azuro a Azuro Ibiza. Dají se postavit na jakémkoliv pevném a rovném povrchu. Bez nutnosti výkopu nebo betonování podkladu. Na upravené ploše je svépomocí instalujete i bez odborné pomoci za jediný den,“ říká Jan Linhart, produktový manažer společnosti Mountfield. Ale pokud budete chtít, můžete si je také částečně nebo zcela zapustit do země, a to včetně svahu. A jako jediné na trhu mají tu ohromnou výhodu, že je můžete “posadit“ i do svažitého pozemku.

Azuro Vario

Rodina v bazénu -Mountfield

Zdroj: Mountfield

Jedná se o ekonomičtější modelovou řadu bazénů Azuro. Vybrat si můžete z pěti kruhových modelů s průměrem až 5,5 metru a s hloubkou až 1,2 metru. Novinkou v letošní nabídce je model Azuro V1 Plus s průměrem 3,6 metru a zvětšenou komfortní hloubkou 1,2 metru.

Zájemci jistě ocení i to, že tento model je k mání i s novými dekory obvodových stěn, konkrétně v barvě bílé, s dekorem dřeva nebo ratanu. Pokud máte na zahradě více místa, můžete sáhnout po některém z oválných modelů, které jsou k dispozici v délce 5,5 nebo 7,3 metrů, se šířkou 3,7 metru a s hloubkou až 1,2 metru. To už jsou úctyhodné rozměry, které si nezadají s velikostí luxusních zapuštěných bazénů. Nabízí mnoho variant, které si můžete podle vkusu a potřeb kombinovat.

Každý si může vybrat nejen velikost a tvar, ale také vzhled svého bazénu Azuro Vario, a to volbou obvodové stěny s atraktivním dekorem dřeva, kamene a ratanu nebo s bílým či šedým lakem a volbou ze čtyř elegantních dekorů vnitřní folie. Prakticky se tedy nemůže stát, že by sousedé v ulici měli stejný bazén.

Azuro Ibiza

Rodina v bazénu - Mountfield

Zdroj: Mountfield

Mezi nadzemními bazény stojí modelová řada Azuro Ibiza na nejvyšší, prémiové příčce. Tyto bazény s extrémně zesílenou speciální ocelovou stěnou pro vás máme ve 20 modelových variantách, a to v kruhovém provedení o průměru až 5 metrů a v oválném provedení s délkou až 7 metrů a šířkou až 3,5 metru.

Na výběr jsou i hloubky 1,2 nebo 1,5 metru. Dekor vnitřní zesílené folie s vysokou trvanlivostí a vysokou odolností proti UV záření si můžete vybrat ze dvou možností – elegantní mozaiku nebo tyrkysově modrou barvu. Také vnější barvu obvodových stěn si můžete zvolit podle svého vkusu tak, aby ladila s okolím bazénu. Na výběr jsou hned tři možnosti, bílá, světle šedá a hnědá. O vysoké kvalitě těchto bazénů svědčí i poskytovaná záruka v délce 7 let.

Výbava, jak u luxusních bazénů

Písková filtrace Swing plus 18 T

Písková filtrace Swing plus 18 T. Zdroj: Mountfield

„Bazény Azuro Vario a Azuro Ibiza se elegancí a poskytovaným komfortem velmi blíží luxusním zapuštěným bazénům. Ve spojení s pískovou filtrací k nim připojíte i výbavu, která je jinak určena právě pro bazény z vyšších kategorií. Třeba tepelné čerpadlo, díky kterému si koupací sezonu v příjemně teplé vodě pořádně prodloužíte. Poloautomatický nebo plně automatický vysavač vám navíc výrazně usnadní péči o bazénovou vodu, takže ji budete mít neustále křišťálově čistou,“ vysvětluje Jan Linhart z Mountfieldu.

Bazény Swing Frame s pevnou rámovou konstrukcí

Rámový bazén Swing Frame

Rámový bazén Swing Frame. Zdroj: Mountfield

Už jsme si řekli, že nadzemní bazény Azuro se dají na upravené ploše sestavit svépomocí během jediného dne. Zdá se vám to dlouho? Pak se seznamte s naší nabídkou nadzemních bazénů Swing.

Jsou určeny pro nenáročné letní koupání na zahradě u domu, na chatě nebo chalupě. Jejich sestavení a zprovoznění je ještě rychlejší, takže je klidně můžete kdykoliv i vypustit, sbalit a přesunout na jiné místo nebo na zimu uskladnit pod střechou.

Také zde je parádní výběr – celkem z 15 modelů v různých velikostech a s různým dekorem. „Oblíbené bazény z řady Swing Frame lze díky rychlospojkám sestavit bez nářadí. Pak stačí rozvinout folii a napustit vodu. Je to opět velmi rychlé a snadné,“ vysvětluje Kateřina Toupalová z Mountfieldu. Vnější dekor stěny těchto bazénů může být navíc modrý, ale také třeba s dekorem kamene nebo ratanu, záleží na estetickém vkusu každého člověka.

I pro tyto bazény máme vhodnou výbavu, která byla vyvinuta speciálně pro ně, takže s označením Swing jsou pro vás přichystány například výkonově odstupňované pískové filtrace, tepelná čerpadla i bazénové schůdky.

Více informací na www.mountfield.cz

Zdroj: PR článek společnosti Mountfield

Kategorie: Relax v zahradě
Tagy: bazény Bazény do země Od partnerů zahradní bazény
Sdílejte článek