Stavba terasy? S vhodným materiálem a postupem je to hračka

19. 06. 2017
Diskuze (0)
Sdílet

Terasu, která propojí váš domov s přírodou, si můžete postavit i svépomocí. Stačí najít to správné místo, mít představu, jak by terasa měla vypadat, a pustit se do práce. Díky vhodnému a kvalitnímu materiálu, ale i díky správnému pracovnímu postupu, to je snadné. Užít si venkovní pohodu v klidu domova tak můžete už letos.

Správně zvolená terasa by měla navazovat na obytný prostor domu. Vždy vybírejte místo slunné, co nejvíce chráněné před deštěm, větrem a ruchem z ulice. Nejvhodnější je zároveň jižní nebo jihozápadní strana. Terasu můžete zastřešit pevnou střechou, markýzou anebo k zastínění stačí pouze slunečník. Prostor můžete částečně uzavřít z bočních stran. Jaké celkové řešení zvolíte, záleží pouze na vás. S návody, radami a tipy odborníků z Hornbachu tak zvládne nejen vybrat tu nejvhodnější terasu, ale postavit ji svépomocí.

zdroj Hornbach

Moderní kvalitní materiály

Pohledová plocha terasy může být z různého materiálu. Mezi nejčastěji používané patří kombinace kameniny (porcelánu), přírodní kámen, betonové desky a WPC palubky (dřevoplastový kompozitní materiál). Vybírejte z široké nabídky různých materiálů i potřebného nářadí v projektových marketech Hornbach se zárukou trvale nejnižších cen na veškerý sortiment.

Terasy z WPC desek jsou stále oblíbenější. Jedná se o prkna, která jsou složena z dřevěného substrátu a plastového polymeru, svými vlastnostmi předčí klasické terasové palubky nebo desky, a přitom jsou na pohled skoro nerozeznatelné od dřeva. Zatímco zub času klasické dřevo poznamená, WPC desky jsou kvalitní a stále si zachovávají svůj dřevěný vzhled.

U dřeva se musí v pravidelných intervalech obnovovat povrchová úprava voděodolnými laky, lazurami nebo oleji, u teras z WPC materiálu tato starost odpadá. Jsou ideální pro chůzi naboso, snadno se čistí a nekloužou. WPC terasu můžete vybírat ze široké nabídky dlaždic s velmi jednoduchou pokládkou díky clip systému – klasické čtvercové nebo obdélníkové, desky se solárními LED světly, různé barvy a dekóry.

zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

zdroj Hornbach

Základová plocha pro stabilitu

Správně postavena základová deska je nejdůležitější částí pro celkovou stabilitu terasy. Podloží by mělo být rovné a vodopropustné. Plocha pod terasou může být lehce nakloněna směrem od domu, ale její sklon musí být minimální. Za základovou plochu můžete zvolit staré terasové a chodníkové desky, rektifikační terčíky anebo betonový základ s 2 % sklonem od domu. Důležité je dostatečné zhutnění základů, ale také jejich odvodnění.

zdroj Hornbach

Desky stačí do sebe jen zaklapnout

Samotná pokládka WPC dlaždic s clip systémy je velmi jednoduchá, bez lepidla a spárovací hmoty. Začněte na té straně, kde terasa přiléhá ke zdi domu. Do rohu položte první dlaždici nebo palubku hranou bez klipů. Dalším kusem pokračujte v řadě tak, že clip systém do sebe secvaknete. Zástrčný systém umístěný po straně dlaždice s kolíky a očky zaručuje snadnou, časově nenáročnou montáž. Díky vzájemně kompatibilní mřížce lze mezi sebou kombinovat téměř všechny dlaždice.

zdroj Hornbach

WPC materiál je možné snadno řezat, stačí k tomu pilka na dřevo či plast. Okraje terasy nakonec začistíte koncovými lištami. Pokud si na pokládku netroufnete sami, navštivte některé předváděcí akce v prodejnách Hornbach nebo se inspirujte na webových stránkách společnosti www.hornbach.cz.

Zdroj: PR článek společnosti Hornbach

Kategorie: Relax v zahradě
Tagy: chodník Od partnerů olej na dřevo solární systém stavba stavebni materialy substrát terasa základová deska
Sdílejte článek

Diskuze